- reklama -

W związku z negatywnym zaopiniowaniem przez Premiera RP i Ministra Zdrowia kwestii otwarcia ośrodka radioterapii w Zgorzelcu, Starosta Zgorzelecki wystosował list otwarty do mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.

[Czytaj także: Bogatynia udzieli wsparcia szpitalowi w Zgorzelcu]

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Zgorzeleckiego,

z ogromnym rozczarowaniem wysłuchałem wczorajszej konferencji prasowej, podczas której Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski wydali ostateczny wyrok na nowoczesny ośrodek radioterapii w Zgorzelcu stwierdzając, że jego otwarcie i przyznanie finansowania z NFZ byłoby decyzją nieracjonalną.

Do ostatnich chwil, my – mieszkańcy powiatu wraz z setkami osób chorych na raka, żywiliśmy ogromne nadzieje, że ta trwająca od ponad dwóch lat epopeja znajdzie szczęśliwy koniec. Nasza wiara urosła szczególnie wtedy, gdy na początku lipca br. politycy obozu rządzącego osobiście w Zgorzelcu oznajmili, że tak długo oczekiwany konkurs NFZ zostanie ogłoszony, a ośrodek radioterapii – jako jeden z najnowocześniejszych oddziałów w Europie, w końcu będzie mógł służyć mieszkańcom naszego regionu.

Dziś muszę z całą przykrością stwierdzić, że bezcenne wartości – jakimi są ludzkie życie i zdrowie, zostały bezwzględnie wykorzystane do realizacji celów politycznych podczas kampanii wyborczej.

Dlatego w dniu dzisiejszym składam adresowany do Marzeny Machałek – Posła na Sejm RP oraz Jarosława Obremskiego – Wojewody Dolnośląskiego, list otwarty, poprzez który w imieniu swoim oraz mieszkańców powiatu pragnę dowiedzieć się:

  • dlaczego – wbrew złożonym przez nich obietnicom, setki osób chorych na raka już nigdy nie skorzystają w Zgorzelcu z najnowocześniejszego sprzętu i jego wyjątkowej precyzji – często cennej na wagę życia?

  • z jakiego powodu pacjenci, dla których radioterapia jest niezbędna dla przeprowadzenia skutecznej terapii onkologicznej, będą musieli dojeżdżać w trudnych czasach epidemicznych do ośrodków oddalonych od Zgorzelca i cechujących się niższymi standardami leczenia?

  • dlaczego nasz region – silnie uprzemysłowiony, ze zwiększoną zachorowalnością na różne rodzaje nowotworów, nadal pozostanie białą plamą w zakresie kompleksowego leczenia onkologicznego na mapie Dolnego Śląska?

  • dlaczego polski rząd nie realizuje postanowień Narodowej Strategii Onkologicznej zakładającej przecież rozproszenie lokalizacyjne ośrodków radioterapii i decentralizację usług świadczonych przez te ośrodki?

 Starosta Zgorzelecki  Artur Bieliński

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+4 #32 Jagoda 2020-10-14 08:47
Cytuję Radny Z. Szatkowski:
Słucham, i obserwuję ... Będę ścigał przestępców działających na szkodę naszego miasta niezależnie od opcji politycznej. Każde pokolenie ma swój czas.


100/100 ! Umoczeni,pijawki,pasożyty lgną po raz kolejny do KORYTA jak muchy do góówna !!
WON bydlaki bez krzty honoru,do uczciwej roboty !
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #31 Radny Z. Szatkowski 2020-10-13 17:06
Słucham, i obserwuję cóż czynią kandydaci na najważniejszy urząd w Bogatyni. Otóż Oni wiedzą,to czego nie wiedzieli wcześniej od kilku lat, funkcjonując w strukturach samorządu jaka jest prawda? Oni sami wiedzą najlepiej. Pytajcie więc Mieszkańcy o składane przez Nich wnioski, propozycje i inicjatywy. Czy byli po tej słusznej, czy niedobrej stronie. Kto w co grał wcześniej, i jaką gierkę rozgrywa teraz? . Jako obecny radny Rady Miejskiej w Bogatyni nie akceptuję proponowanej mi grubej linii przekreślającej przeszłość . To nie załatwia rozliczenia, z przeszłością na grube zdefraudowane miliony, i nie poprawia myślenia na przyszłość egzystencji Bogatyni.Przykro mi, ale zdania nie zmienię. Będę popierał każde nawatorskie podejście do zmian na korzyść Bogatyni. Będę ścigał przestępców działających na szkodę naszego miasta niezależnie od opcji politycznej. Każde pokolenie ma swój czas.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #30 Domingo 2020-10-13 10:33
Panie Waldi co Pan tak nagle ucichł. Tak Panu nie podoba się ten nowy człowiek nie uwikłany w żadne lokalne afery to niech Pan popiera swoich znajomych - Oliasza, Kropidłowskiego, Bajsarowicza a nawet Fudalego. Ich przecież śmiało można ogłosić świętymi. Pan był kilka lat burmistrzem i doskonale Pan wie, że burmistrz niema nic do powiedzenia w sprawie zamknięcia bądź nie kopalni - to sprawa polityczna.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #29 Paniunia Lalunia 2020-10-13 10:11
Cytuję Marta z Orla Bialego:
Cytuję Waldi:
Rząd ma nasz worek turoszowski głęboko w poważaniu.Nie wybierajmy burmistrza Bogatyni z PISu, który nie będzie walczył za nas a wykonywał polecenia partyjne.

Ta... Wybierzmy tych co byli z ukladami.a to oni sa odpowiedzialni z to zlo w Bogatyni. Teraz jest PiS , jak bylo przed to wiemy. Ten wybor to tylko na dwa lata wiec czym ryzykujemy ? Odsunieciem od koryta czy moze oodania bogatyni handlarzom amfy


Pełna zgoda! Tylko Dobrołowicz uwolni nas z kajdan tych chorych pogrzmielowych kajdanów. Tylko on ma narzędzia by z półgłówkami z rady zrobić porządek jak i handlem syfem. Województwu bardzo zależy by w tym dziwnym miejscu na mapie, był burmistrz popierany przez PiS. ŻADEN z pozostałych kandydatów bez dogadania się z przyzwyczajoną do korupcji politycznej radą, się nie dogada! Dobrze o tym wiecie!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #28 Ot takijeden 2020-10-12 21:43
Czy ten list otwarty dostarczył były doreczycirl ze zdjęcia z imprezy w Sieniawce?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #27 Marta z Orla Bialego 2020-10-12 20:40
Cytuję Waldi:
Rząd ma nasz worek turoszowski głęboko w poważaniu.Nie wybierajmy burmistrza Bogatyni z PISu, który nie będzie walczył za nas a wykonywał polecenia partyjne.

Ta... Wybierzmy tych co byli z ukladami.a to oni sa odpowiedzialni z to zlo w Bogatyni. Teraz jest PiS , jak bylo przed to wiemy. Ten wybor to tylko na dwa lata wiec czym ryzykujemy ? Odsunieciem od koryta czy moze oodania bogatyni handlarzom amfy
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #26 Marta z Orla Bialego 2020-10-12 20:28
Cytuję Macias:
Cytuję umig:
Oczekujemy oświadczenia Pana Dobrołowicza ws. nagannego postępowania rządu PiS ws. radioterapii w Zgorzelcu. Mieszkańcy proszą o reakcję Panie Dobrołowicz a Pan milczysz, przecież jest Pan kandydatem bezpartyjnym prawda?:). Co jest dla Pana ważniejsze mieszkańcy Bogatyni czy koledzy z PiSu?


Bezpartyjny, buhaha.

Postawic budynki, wyposazyc w sprzet to tylko czesc. Potrzebni sa specjalisci do tego ktorzy w sposb rzetelny beda diagnozowac.Zgorzelec... a jak wygladaja statystyki smiertelnosci i wyleczen w tym szpitalu? Najawazniejszy powinien byc pacjent i jego mozliwe wyleczenie a nie tylko kasa za watpliwej jakosci diagnozowanie.Czemu nie piszecie o pacjentach uciekajacych z teo szpitala do innych osrodkow? Czyzby brak zaufania do personelu?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #25 Radzak 2020-10-12 14:06
Cytuję Teodor:
jeśli ktoś wybudował prywatnie ośrodek radioterapii to niech przyjmuje prywatnie dlaczego chcą przez NFZ ??czy liczyli na łatwe zyski

Jak masz koło to się ....
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #24 Edyta 2020-10-12 13:04
Pani Barczyk zapłaci Izraelczykom 20 mln za budynek i po sprawie. Jak wygra konkurs na radioterapię to wynajmie sprzęt, zatrudni personel i po sprawie. A jak nie wygra konkursu to coś tam zawsze wymyśli.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #23 Teodor 2020-10-12 12:17
jeśli ktoś wybudował prywatnie ośrodek radioterapii to niech przyjmuje prywatnie dlaczego chcą przez NFZ ??czy liczyli na łatwe zyski
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Policjanci sprawdzaj…

19-10-2020 Wyświetleń:350 1 Komentarz

Włamał się do aut…

19-10-2020 Wyświetleń:163 Brak komentarzy

SPZOZ w Bogatyni inf…

19-10-2020 Wyświetleń:1030 1 Komentarz

Latarnia w każdej c…

18-10-2020 Wyświetleń:828 8 Komentarzy

Czy będzie II tura …

18-10-2020 Wyświetleń:3457 50 Komentarzy

Relacja z IX Rajdu r…

18-10-2020 Wyświetleń:400 3 Komentarze

Na sesji m.in. o zie…

16-10-2020 Wyświetleń:1880 27 Komentarzy

Nauczyciele otrzymal…

16-10-2020 Wyświetleń:1241 3 Komentarze

Konferencja sygnatar…

16-10-2020 Wyświetleń:612 6 Komentarzy

Czesi chcieli przewi…

16-10-2020 Wyświetleń:1039 1 Komentarz

Odwołano pogotowie …

15-10-2020 Wyświetleń:494 Brak komentarzy

Radni zdecydują w s…

15-10-2020 Wyświetleń:1804 14 Komentarzy

wtorek, październik 20, 2020