- reklama -
b_699_699_16777215_00_images_stories_policja_Budadlapsa_3-364732.jpg

Likwidacja laboratorium metamfetaminy, przejęcie urządzeń i prekursorów służących do jej produkcji oraz zatrzymanie 8 podejrzanych, w tym 2 „chemików”, to efekt ostatnich działań CBŚP i Prokuratury Krajowej.

 

Do laboratorium prowadziło wąskie wejście znajdujące się w kojcu dla psów, tam znajdowała się linia produkcyjna narkotyku oraz system chłodzenia i wentylacji tajnego pomieszczenia. Podczas działań policjanci zabezpieczyli także narkotyki, broń, amunicję, pałki teleskopowe, noże, maczety oraz elementy wyposażenia policyjnego.
Sprawę prowadzą policjanci z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

W wyniku działań przeprowadzonych na terenie Zgorzelca oraz pobliskich miejscowości policjanci z Zarządów w Poznaniu i Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 8 osób. Wówczas to, zabezpieczono narkotyki, tj. metamfetaminę, amfetaminę oraz marihuanę. Podczas działań przejęto także jednostkę broni palnej, amunicję, pałki teleskopowe, noże, maczety i elementy wyposażenia policyjnego (kajdanki, sygnalizację świetlno-dźwiękową, pałkę typu tonfa) oraz inne przedmioty mogące służyć do popełniania przestępstw.

W jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie powiatu zgorzeleckiego policjanci odkryli w podłodze wejście, które znajdowało się w kojcu dla psów. Wąskie przejście prowadziło do pomieszczenia, w którym wytwarzano metamfetaminę. Zbudowano tam specjalistyczny system produkcji narkotyku oraz chłodzenia i wentylacji obiektu. Funkcjonariusze zabezpieczyli linię produkcyjną narkotyków syntetycznych, a także przejęli m.in. naczynia laboratoryjne oraz ponad 200 litrów różnych substancji chemicznych, mogących służyć do wytwarzania narkotyków.

W trakcie działań wsparcia udzielili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a także funkcjonariusze Dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu na terenie Polski. Decyzją sądu 5 podejrzanych zostało objętych środkiem zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozorów Policji połączonych z zakazem kontaktu z określonymi osobami.

Realizacja jest kontynuacją śledztwa dotyczącego rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem narkotyków z Holandii do Polski i innych krajów Unii Europejskiej oraz ich sprzedażą. Jak wynika z ustaleń członkowie gangu zajmowali się także wytwarzaniem narkotyków, tj.: tworzeniem laboratoriów metamfetaminy nazywanej „piko”.

Źródło: CBŚP 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+7 #4 Zorkit 2021-06-11 15:29
Cytuję AgaAga:
Cytuję Analizator:

News,że w Bogatyni zmodernizują STRZELNICĘ /wiatróweczki!/ za 50 tysięcy + rządowa dopłata jest kpiną przedwyborczych deklaracji!

Bzdury, bzdury. Wiele lat chodziłam !

Co jest bzdurą bo chyba nie zrozumiałaś wpisu.Kpiną ,bo PiS narodowy obiecał ustami Macierewicza strzelnicę w każdej gminie!Podkreślam STRZELNICĘ /kulową dla ścisłości / W celu budowania i ..ble,ble A tu mamy odpustową /bez obrazy "szczelnicę" śrutowa ! Problem przy tej okazji jest natury ogólniejszej,czyli racjonalizacji dostępu do broni i traktowania nas jak pełnoprawnych,dorosłych obywateli!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #3 AgaAga 2021-06-11 12:53
Cytuję Analizator:

News,że w Bogatyni zmodernizują STRZELNICĘ /wiatróweczki!/ za 50 tysięcy + rządowa dopłata jest kpiną przedwyborczych deklaracji!

Bzdury, bzdury. Wiele lat chodziłam na strzelnicę i mam zamiar wrócić. Pan Strzykała robił fajne zawody. Nie jestem wyborcą PiS a w haśle Honor i Ojczyzna, Boga mi nie trzeba, bo nie wierzę. Ale jak przyjdzie co do czego i trzeba będzie bronić ojczyzny to nie ucieknę tylko będę strzelać jak będzie trzeba. Jestem z pokolenia lat 80, nas w szkole nie uczyli przysposobienia obronnego. A strzelać nauczyłam się przypadkowo na studiach. Nie jestem też myśliwym. Ale jako matka, chce umieć obronić dzieci, lub chociaż stawić opór. Narazie to zabawa i ćwiczenie opanowania i cierpliwości. Z przyjemnością wrócę na strzelnicę!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 #2 Analizator 2021-06-11 11:25
Cytuję A:
Walić w każdego kto coś miał wspólnego z narkotykami. Zabić to stworzenie o tysiącu głów, które drenuje gminę i ma wpływ nawet na wybory! Narkotyki to największe zło!

Zawsze w parze z takimi gno jami idzie info ,że mają broń ! Ale zdrowy,uczciwy,pracujący podatnik,obywatel,sportowiec,kolekcjoner musi przejść przez biurokratyczną wyżymarkę - a już wkrótce pis i poubecki beton milicyjny zaserwują nam ,dla naszego dobra/jak to tfu socjaliści/ kagańcową ustawę o broni bardziej restrykcyjną niż kołchozowa unia/!!!/ !
News,że w Bogatyni zmodernizują STRZELNICĘ /wiatróweczki!/ za 50 tysięcy + rządowa dopłata jest kpiną przedwyborczych deklaracji! Oni mają broń,oni mogą,oni są dojrzali,odpowiedzialni,herosi a ty służysz im do postawienia krzyżyka na wyborach i zapewnienia dużej kasy !
Cytować | Zgłoś administratorowi
+33 #1 A 2021-06-11 09:17
Walić w każdego kto coś miał wspólnego z narkotykami. Zabić to stworzenie o tysiącu głów, które drenuje gminę i ma wpływ nawet na wybory! Narkotyki to największe zło!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Katarzyna Piasecka …

18-06-2021 Wyświetleń:204 1 Komentarz

Porozumienie partner…

18-06-2021 Wyświetleń:603 Brak komentarzy

Rozpoczęły się po…

18-06-2021 Wyświetleń:944 3 Komentarze

Koncert Szkoły Muzy…

18-06-2021 Wyświetleń:131 Brak komentarzy

Gościnny koncert S…

18-06-2021 Wyświetleń:254 Brak komentarzy

Uciekał przed polic…

17-06-2021 Wyświetleń:589 Brak komentarzy

Zatrzymano poszukiwa…

17-06-2021 Wyświetleń:2452 Brak komentarzy

Tydzień Olimpijski

17-06-2021 Wyświetleń:167 Brak komentarzy

Zawody na Skateparku…

17-06-2021 Wyświetleń:190 Brak komentarzy

80 000 zł na stoł…

17-06-2021 Wyświetleń:1014 13 Komentarzy

9. Festiwal Teatraln…

17-06-2021 Wyświetleń:142 2 Komentarze

Kto zostanie nowym P…

15-06-2021 Wyświetleń:2794 12 Komentarzy

sobota, czerwiec 19, 2021