Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni na wniosek inwestora podjęli uchwałę, która kończy sprawę planu zagospodarowania dla wielkich szklarni. Szklarnie miały powstać po drugiej stronie drogi w pobliżu starego Zatonia, ale nie powstaną.
Zdjęcie archiwalne: szklarnia w trakcie budowy, fot. bogatynia.info.pl
- Uchyliliśmy uchwałę z 2016 w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania dla obszaru związanego z lokalizacją szklarni w mieście Bogatynia. W pierwotnej wersji inwestor chciał stawiać szklarnie również po prawej stronie góry „Działoszyńskiej” jadąc w kierunku Zgorzelca lecz zmienił koncepcję i wystąpił z wnioskiem o odstąpienie od realizacji przedmiotowej uchwały - poinformował radny Dominik Zawada.
Radni uchylili uchwałę z 1 czerwca 2016 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru związanego z lokalizacją szklarni w mieście Bogatynia wraz ze zmianami do przedmiotowej uchwały. Procedura sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w mieście Bogatynia rozpoczęła się uchwałą podjętą w 2016 roku przez Radę Miejską w Bogatyni na wniosek firmy „TOMATEX” Sp. z o. o. Projekt planu obejmował znaczny obszar na terenie Bogatyni - Zatonie.
Firma „CITRONEX I” Sp. z o. o. dnia 27.07.2022 r. złożyła w tutejszym urzędzie pismo, w którym informuje, że mając na uwadze planowaną budowę farmy fotowoltaicznej wnioskuje o zakończenie prac nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru związanego z lokalizacją szklarni w mieście Bogatynia - Zatonie.
Zgodnie z decyzją burmistrza prace zakończono podpisując z firmą z Jeleniej Góry porozumienie o rozwiązaniu umowy na opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru związanego z lokalizacją szklarni w mieście Bogatynia.
Więcej na temat bogatyńskich szklarni znajdziesz tutaj.