Dziś rano doszło do śmiertelnego potrącenia w Opolnie-Zdroju.

Miejsce wypadku, fot. KPP w Zgorzelcu 

Według naszych informacji do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu drogi Bogatynia-Sieniawka i Opolno-Jasna Góra, niedaleko nieczynnego basenu. Mężcyzna pieszy został potrącony przez jadący pojazd. Na obecną chwilę nie mamy sczegółowych informacji, czekamy na oficjalny komunikat w tej sprawie. Droga do południa była nieprzejezdna. Obecnie, jak informują nasi czytelnicy, ruch wznowiono.

Aktualizacja:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na w Opolnie-Zdroju. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń, na miejscu zginął 46-letni pieszy.

Przed godzina 7:00 dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na jednej z ulic w Opolnie-Zdroju.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu Rekonstrukcji Wypadków Drogowych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 30-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując pojazdem marki Kia potrącił przebiegającego przez jezdnię w miejscu niedozwolonym 46-latka. Niestety pieszy w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

Teraz pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu prowadzone jest postępowanie mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stosowanie się do ograniczeń prędkości i używanie elementów odblaskowych przez pieszych.

Na podstawie KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.