Ratownictwo medyczne w Hradku nad Nysą otrzyma nową bazę. Służby ratownicze pozyskały od miasta działkę na skraju strefy przemysłowej niedaleko polskiej granicy. Budowa powinna rozpocząć się w kwietniu.

Zdjęcie przykładowe, fot. archiwum

Według wstępnych szacunków budowa będzie kosztować Liberecki Kraj 29 mln koron (ok. 6 mln zł) - informuje portal Liberecka Drbna. Konstrukcja oparta jest na modelu, który działa w Rokytnicy nad Jizerou od dwóch lat i  ratownicy są z niej zadowoleni. Budynek będzie posiadał panele fotowoltaiczne oraz akumulatory, więc powinien zapewniać większość energii elektrycznej niezbędnej do funkcjonowania, woda deszczowa będzie wykorzystywana przez bazę do spłukiwania toalet i mycia karetek.

Budynek zostanie sfinansowany przez Liberecki Kraj, który stara się o dofinansowanie projektu z funduszy europejskich. Nowa baza powinna być gotowa w połowie przyszłego roku. Przygotowywane jest też nowa baza we Frydlancie, która powinna być nieco większa niż ta w Hrádku – informuje portal. Ratownictwo medyczne Kraju Libereckiego posiada placówki w 13 miastach, w Libercu są dwie placówki, jedna w centrum, druga na lotnisku. Ratownicy w regionie trafiają rocznie do około 64 000 spraw. Od roku karetka posiada również zespół do działań specjalnych, który służy sprawniejszemu reagowaniu w nagłych wypadkach, a także dysponuje samochodem do przewozu pacjentów z chorobą wysoce zaraźliwą. W ubiegłym roku województwo libereckie przeznaczyło na działalność ratownictwa 240 mln koron, w tym roku w budżecie województwa przygotowano ponad 273 mln koron - informuje Liberecka Drbna

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.