Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego na jednej z ulic Zgorzelca zatrzymali do kontroli drogowej kierującego koparko-ładowarką. Jak się okazało 24-latek był nietrzeźwy, posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami i był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo grożąc funkcjonariuszom próbował zmusić ich do odstąpienia od czynności służbowych. Na wyrok w sprawie popełnionych przestępstw 24-latek będzie oczekiwał w więzieniu.

Na zdjęciu koparko-ładowarka za nią radiowóz, fot. KPP w Zgorzelcu 

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli drogowej kierującego koparko-ładowarką. Podczas podjętych czynności funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Natomiast sprawdzenie w dostępnych bazach danych pokazało, że 24-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami wszystkich kategorii oraz jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 69 dni więzienia.

Na tym nie koniec przewinień mężczyzny. Podczas przeprowadzanej interwencji 24-latek grożąc funkcjonariuszom próbował zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności.

Kierujący usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na wyrok za popełnione przestępstwa.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych, grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, kary pieniężnej od 5000 zł do 60 000 zł może grozić kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Jeśli kierujący był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za inne przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Natomiast grożenie funkcjonariuszowi publicznemu, w celu zmuszenia go do odstąpienia od czynności służbowych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.