Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Ford. Podczas ucieczki 44-letni obywatel Gruzji złamał szereg przepisów ruchu drogowego oraz swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Na zdjęciu policyjny radiowóz w tle rozbity samochód, fot. KPP w Zgorzelcu 

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Ford. Ten jednak pomimo nadawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Podczas ucieczki nie tylko przekraczał dozwoloną prędkość, ale łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, doprowadzając do kolizji z busem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Kierujący fordem kontynuował ucieczkę, jednak po chwili z uwagi na uszkodzenia pojazdu zatrzymał się.

Jak się okazało za kierownicą Forda siedział 44-letni obywatel Gruzji, a w pojeździe było dwóch jego kolegów. Swoja ucieczkę przed policjantami tłumaczył tym, że bał się zatrzymania prawa jazdy ponieważ wcześniej wypił piwo. Jednak badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwy.

Samochód trafił na policyjny parking, a kierowca do zgorzeleckiej komendy.

Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.