Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali czterech cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, wjechali do Polski nielegalnie oraz usiłowali niezgodnie z prawem przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Razem z nimi zatrzymano obywatela Ukrainy, który usłyszał zarzut pomocnictwa w popełnieniu tego przestępstwa. 

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zgorzelcu w trakcie realizacji zadań mających na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji we wtorek 7 lutego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym kierował 30-letni obywatela Ukrainy. Pasażerami było 4 cudzoziemców, z których jeden podawał się za obywatela Syrii, natomiast kolejnych trzech twierdziło, że pochodzą z Egiptu.  

Ukrainiec został zatrzymany za udzielenie pomocy 4 migrantom w przekroczeniu wbrew przepisom granicy państwowej z Polski do Niemiec.

Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, obywatel Ukrainy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zabrał samochodem osobowym migrantów z zamiarem dowiezienia ich do Niemiec. Mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do nich i dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 2 lata.

Natomiast wobec pozostałych cudzoziemców trwają obecnie czynności z udziałem tłumacza.

Źródło: NoOS

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.