Do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu zgorzeleckiego za kradzieże rozbójnicze. Mężczyźni w wieku 38, 39 i 46 lat dokonali kradzieży towaru, a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia użyli przemocy wobec interwencyjnych pracowników ochrony. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Na zdjęciu policjanci z zatrzymanym, fot. KPP w Zgorzelcu 

Wczoraj trzech sprawców kradzieży rozbójniczych trafiło do policyjnej celi. Kradzież rozbójnicza opisana jest w 281 artykule Kodeksu karnego i polega na tym, iż sprawca chcąc utrzymać się w posiadaniu zabranej rzecz bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, stosuje przemoc wobec osoby lub grozi jej natychmiastowym użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności czy też bezbronności. Taki czyn zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeden ze sprawców takiej kradzieży został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Bogatyni. 38-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego w jednym z marketów na terenie Bogatyni ukradł butelkę alkoholu. Następnie w celu utrzymania się w jej posiadaniu naruszył nietykalność cielesną interweniującego pracownika ochrony. Dodatkowo funkcjonariusze po analizie prowadzonych postępowań udowodnili mu liczne kradzieże sklepowe.

Kolejny ze sklepowych złodziei został zatrzymany na terenie Zgorzelca. Tym razem 46-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego próbował wynieść z jednego z marketów cały wózek z artykułami spożywczymi i chemicznymi. Chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego towaru szarpał i podduszał pracownika ochrony. Na szczęście jego szybka reakcja pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który został przewieziony do zgorzeleckiej komendy.

Ostatni z zatrzymanych który trafił za kraty, to 39-latek. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież rozbójniczą młotowiertarki w jednym z marketów na terenie Zgorzelca. I tym razem reakcja pracownika ochrony pozwoliła na odzyskanie skradzionego mienia.

Teraz wszystkim zatrzymanym za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.