Policjanci minionej doby na terenie powiatu zgorzeleckiego ujawnili czterech kierujących, którzy pomimo sądowych zakazów kierowali pojazdami. Tym samym mężczyźni i jedna kobieta popełnili kolejne przestępstwa za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Na zdjęciu emblemat ruchu drogowego, fot. KPP w Zgorzelcu 

Minionej doby czterech kierujących pojazdami mechanicznymi popełniło przestępstwa w ruchu drogowym. Jak wynikało ze sprawdzeń w policyjnych systemach wszyscy posiadali sądowe zakazy kierowania pojazdami. Lekceważąc grożące im kary wsiedli za kierownice swoich pojazdów.

Teraz wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, na przykład prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu. Gdy osoba pomimo zakazu będzie kierować pojazdem to popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku sąd orzeka również obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.