Trwa przebudowa ulicy Kossaka oraz budowa  sieci kanalizacji deszczowej w ulicy
Zygmuntowskiej w Bogatyni. Po kilku tygodniach zwężonego przejazdu na ulicy ŻIIAW wylewany jest asfalt. Cała przebudowa ma zakończyć się w listopadzie br. Inwestycja dofinansowana jest z programu rządowego Polski Ład. 

[Czytaj także: Chcą przebudować ulicę Kossaka]

Firma Insbud ze Zgorzelca to jedyny chętny, który zdecydował się złożyć swoją ofertę w drugim przetargu (pierwszy został unieważniony z powodu braku chętnych). Całkowite wynagrodzenie po negocjacjach to ponad 8,6 mln zł. Termin realizacji to 390 dni, firma zaoferował również 60 miesięcy gwarancji. Inwestycja jest dofinansowana z programu rządowego "Polski Ład". Planowana jest rozbudowa ulicy Kossaka, w zakresie przebudowy jezdni, budowy sieci kanalizacji deszczowej, chodników, zatok, miejsc postojowych oraz oświetlenia drogowego. Kwota jaką Bogatynia zamierzała przeznaczyć pierwotnie na sfinansowanie zamówienia wynosiła prawie 6,5 mln zł brutto.

Inwestycja ma za zadanie poprawić stan techniczny jezdni oraz chodników i sytuację związaną z parkowaniem samochodów (z powodu braku zatok parkingowych zaparkowane pojazdy utrudniają ruch), a poprzez zastosowane rozwiązania w zakresie przejść dla pieszych i oświetlenia LED, także znacząco zwiększyć bezpieczeństwo drogowe mieszkańców, klientów sklepów oraz osób korzystających z pobliskich boisk i przemieszczających się do szkoły podstawowej.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.