Dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego usłyszało prokuratorskie zarzuty za zabójstwo 51-latka oraz podłożenie ognia w lokalu zmarłego w celu zatarcia śladów swojego czynu. Mężczyźni w wieku 35 i 39 lat decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za popełnioną zbrodnię może im grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę Dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o pożarze jednego z lokali mieszkalnych na terenie Zgorzelca. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby ratunkowe w tym policjanci ze zgorzeleckiej komendy. Funkcjonariusze Straży Pożarnej z budynku wynieśli ciało mężczyzny. Jak się okazało był nim 51-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Obecny na miejscu Zespół Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny. Jednocześnie obrażenia jakie posiadał mogły wskazywać, że został pobity.

Na miejsce został wezwany zgorzelecki prokuratur, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Policjanci podjęli czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. W wyniku działań funkcjonariusze ze zgorzeleckiej komendy zatrzymali cztery osoby, które mogły mieć związek z tym tragicznym zajściem.

Na postawie przeprowadzonych czynności procesowych i operacyjnych oraz zebranych dowodów Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu przedstawił zarzuty dla dwóch zatrzymanych. Mężczyźni w wieku 35 i 39 lat podejrzani są o zabójstwo 51-latka oraz o podłożenie ognia w lokalu zmarłego w celu zatarcia śladów swojego czynu.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.