W sobotę, 18 marca 2023r. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze OSP Bogatynia. W zebraniu, podsumowującym 2022 rok, uczestniczyli członkowie jednostki OSP Bogatynia oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz i Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bogatyni – st. kpt. Łukasz Łysiak.

Zebranie otworzył i prowadził Prezes OSP Bogatynia dh Krzysztof Suszczyński, który przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki w 2022 r., w tym osiągnięcia oraz ilość zdarzeń, do których dysponowani byli strażacy ochotnicy oraz plany na 2023 r. Bilans finansowy jednostki omówiła skarbnik Paulina Wiśniewska. W trakcie zebrania jednogłośnie udzielono absolutorium Zarządowi OSP Bogatynia za okres sprawozdawczy.

OSP Bogatynia jest najmłodszą jednostką ochotniczej straży pożarnej w powiecie i jedyną w regionie, w ramach której działa sekcja poszukiwawczo-ratownicza. W ubiegłym roku OSP Bogatynia była dysponowana do udziału w 83 działaniach ratowniczych oraz akcjach ratowniczych, w tym do: 51 pożarów, 29 miejscowych zagrożeń (w tym 2 działań poza terenem powiatu zgorzeleckiego), 3 fałszywych alarmów.

Obecnie OSP Bogatynia liczy dwudziestu siedmiu druhów, a pięciu kolejnych kończy już kurs strażaka-ratownika. Przy jednostce działa także czternastoosobowa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, a w tym miesiącu rozpoczęła próby nowo utworzona Strażacka Orkiestra Dęta.

Uczestniczący w zebraniu burmistrz Wojciech Dobrołowicz złożył Zarządowi OSP Bogatynia gratulacje i podziękował wszystkim strażakom ochotnikom za niezwykle ważną służbę, podejmowane inicjatywy społeczne oraz gotowość do niesienia pomocy, nie tylko w granicach gminy Bogatynia.

źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.