W dużym przetargu dotyczącym wykonywania stałych czynności związanych z utrzymaniem i porządkowaniem terenów zieleni miejskiej w Mieście i Gminie Bogatynia, cięć sanitarnych i wycinki drzew i krzewów oraz usuwania wiatrołomów z terenów będących we władaniu Gminy Bogatynia pojawiła się konkurencja. Jest firma tańsza od GPO. Zadanie wyceniono na prawie 10 mln zł. 

Park im. C.AH. Preibischa w Bogatyni, fot. archiwum bogatynia.info.pl

Kwota jaką gmina zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 9,325 mln zł brutto. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na dwie części. Część pierwsza dotyczy utrzymania i porządkowania terenów zieleni miejskiej w Mieście i Gminie Bogatynia. Część druga dotyczy wykonywania cięć sanitarnych i wycinki drzew i krzewów oraz usuwania wiatrołomów z terenów będących we władaniu Gminy Bogatynia. W skład stałych czynności związanych z utrzymaniem i porządkowaniem terenów zieleni miejskiej wchodzą: prace pielęgnacyjne, koszenie trawy, zakup i nasadzenie roślin jednorocznych i wieloletnich, prace porządkowe związane z utrzymaniem czystości. Wykonane mają być również stałe czynności związane z utrzymaniem i porządkowaniem terenów zieleni miejskiej: bieżące zbieranie odpadów, w tym – usuwanie porozrzucanych papierów, folii, butelek, puszek, niedopałków od papierosów, kapsli, psich odchodów, połamanych gałęzi. 

Wykonawca zobowiązany jest do usuwania suchych liści w okresie wczesnowiosennym (III i IV) i jesiennym (X-XI) według potrzeb, koszenie trawy – wraz z wygrabieniem i uprzątnięciem trawy rozrzuconej podczas
koszenia na tereny przyległe oraz wywozem skoszonej trawy i odpadów na wysypisko
odpadów komunalnych, pielęgnacji trawników (wykonanie w połowie września - wertykulacji trawników; uzupełnianie powstałych w nawierzchni ubytków i nierówności na terenach zielonych), pielęgnacji żywopłotów o długości 8300 mb, pielęgnacji młodych drzew oraz usuwanie odrostów w przyziemiu drzew i krzewów, oczyszczania brzegów zbiorników wodnych na zalewie, zakupu i nasadzenia kwiatów i bylin rabatowych w gazonach. 

Kwota przeznaczona na realizację zamówienia to w części 1: 8 770 000 zł i w części 2: 555 000 zł brutto. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Pierwsze to konsorcjum z Bolesławca (Lider: JAGIELSKI SPÓŁKA KOMANDYTOWA, pozostali Wykonawcy: ZGODZIŃSKI ROBERT P.U.H. "M&M", ZGODZIŃSKI MARIUSZ P.U.H. "M&M") zaproponowało - część 1: cena 8 344 420 zł, część 2: cena 431 082 zł.Druga firma to GMINNE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA z kwotą wyższą od planowanej - część 1: cena 8 890 000 zł, część 2: cena 554 716,33 zł.

Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.