4 parafie z gminy Bogatynia otrzymają dotacje z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Innych wniosków nie było. Właśnie ogłoszono wyniki. 

Rządowy Program Odbudowy Zabytków ma na celu odbudować blask zabytków w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK. Program jest skierowany do jednostki samorządu terytorialnego, czyli w naszym przypadku Gminy Bogatynia. Program polega na bezzwrotnym dofinansowaniu prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

- W związku z zakończeniem naboru wniosków (...) sprawie ogłoszenia naboru wniosków oraz określenia zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach na terenie Gminy Bogatynia w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków informuję, iż do upływu terminu składania wniosków, tj., do dnia 06.03.2023 r. wpłynęły następujące wnioski o udzielenie dotacji - poinformował burmistrz Wojciech Dobrołowicz. 

O pieniądze zwróciła się Parafia Rzymskokatolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Porajowie z wnioskiem o wymianę pokrycia dachowego wieży kościoła filialnego pw. św. Józefa Oblubieńca w Kopaczowie - 1 etap (wartość zadania 250 000 zł, wniosek 245 000 zł), Parafia Rzymsko-Katolicka w  Działoszynie - konserwacja trzech par drzwi wejściowych do kościoła (wartość zadania 141 946,05 zł, wniosek 144 946,05 zł),  Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Krzewinie - remont tynków wewnętrznych i malowanie kościoła (wartość zadania 232 109,09 zł, wnioskowana kwota 227 467 zł) i Parafia Rzymskokatolicka św. Apostołów Piotra i Pawła  - wymiana stolarki okiennej wraz z witrażami (wartość zadania 165 000 zł, wniosek 150 000 zł).

W wyniku przeprowadzonej oceny wszystkie złożone wnioski przeszły pozytywnie ocenę formalną i zostały zakwalifikowane do dalszego postępowania, zgodnie z Regulaminem naboru wniosków.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.