W grudniu ubiegłego radny Artur Oliasz oficjalnie zwrócił się zapytaniem o inwestycję "cieplną" w Sieniawce (vide Radny pyta czy w Sieniawce mają ciepło?). Mamy odpowiedź, która... No właśnie.

Radny Artur Oliasz wystosował w grudniu 2023 r. oficjalne zapytanie do burmistrza w sprawie ogrzewania budynków w Sieniawce. Sprawa była wielokrotnie poruszana przez telewizję Polsat.

- Niezrozumiałym dla mieszkańców budynków komunalnych w Sieniawce przy ul. Rolniczej jest sytuacja związana z inwestycją zainstalowania nowego pieca, która powoduje kilkurazowe w ciągu doby przerwy w dostawie ogrzewania w tych budynkach - napisał radny w zapytaniu do burmistrza Wojciecha Dobrołowicza. 

Odpowiadając na zapytanie Radnego Artura Oliasza 2 dnia 14.12.2023 r. odnośnie kotłowni przy ul. Rolniczej 33 w Sieniawce poniżej przedstawiam odpowiedzi na poruszone w zapytaniu kwestie - napisał burmistrz Wojciech Dobrołowicz:.

- Odbiór inwestycji nastąpił w dniu 13.12.2023 r., do tego dnia wszelkie prace instalacyjne oraz budowlane określone w umowie z wykonawcą zostały przez niego zrealizowane. Jednakże z uwagi na obecny brak możliwości dostaw dostaw gazu, ponowna regulacja nowych palników oraz kotłów nastąpi w momencie rozpoczęcia dostaw powyższego paliwa, a co za tym idzie dopiero wówczas zostanie dokonany odbiór nowych urządzeń przez Urząd Dozoru Technicznego, co pozwoli na formalne zakończenie całej inwestycji. Za bieżącą eksploatację nowych kotłów odpowiada Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bogatyni - tłumaczy burmistrz. 

- Prawdą jest, ze mieszkańcy telefonicznie zgłaszali do tut. urzędu przerwy w dostawie ciepła, natomiast za każdym razem informowani byli wyłącznie o technicznych kwestiach realizacji inwestycji. W przypadku, gdy pytano o zarządce  budynków przy ul. Rolniczej w Sieniawce oraz do kogo zgłaszać ewentualne awarie, mieszkańcy informowani byli, że w tego typu sprawach należy kontaktować sie z Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej w Bogatyni - mozemy przeczytać w odpowiedzi.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.