21.03.2024 r. w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Bogatyni w ramach polsko-czeskiego projektu pn. „Przedszkola Trójstyku” odbył się „Międzynarodowy Dzień Wiosny - poznawanie tradycji regionu przez zabawę”. 

Z uwagi na otwarty charakter działania rozpoczęło się ono wiosennym, barwnym pochodem pod Urząd Miasta i Gminy przy udziale Orkiestry Górniczej. Na miejscu dzieci powitał burmistrz Wojciech Dobrołowicz. Dzieci z Bogatyni i Hrádka nad Nisou, po spotkaniu z władzami Bogatyni, przeniosły się do placówki przedszkolnej gdzie wzięły udział w licznych animacjach nawiązujących do tematu nadejścia wiosny oraz związanych z przesileniem wiosennym i regionalnych tradycji. 

Dzieci przedszkolne z Polski i Czech dzięki wspólnej zabawie zapoznały się z historią i tradycją regionu. Realizacja miała miejsce podczas zabaw muzyczno-sportowych.

W programie animacji dla dzieci znalazły się: zabawa scenariuszowa podczas której dzieci miały okazję zapoznać się i utrwalić wiedzę na temat historii oraz tradycji regionu, który zamieszkują. Odbył się także krótki występ taneczny dzieci, quizy i zagadki oraz zabawa poszukiwawcza „Ciekawskie dzieciaki, wszystkiego się dowiedzą, gdy wspólnie na mapie wszystkie miejsca zwiedzą” przybliżająca geografię regionu.

Ponadto zorganizowano stanowisko plastyczne - malowanie farbami na planszach wielkoformatowych charakterystycznej zabudowy łużyckiej oraz symboli wiosny.

Działanie wzmocniło współpracę przedszkoli trójstyku oraz integrację dzieci i ich opiekunów.

Projekt pn. „Przedszkola Trójstyku” jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Małych Projektów Program Interreg Republika Czeska – Polska 2021-2027.

Źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.