Wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki na granicy polsko - czeskiej. Jedną osobę udało się uratować.

W poniedziałek 25 marca 2024 roku kilka minut po szóstej rano Regionalne Centrum Operacyjno-Informacyjne Państwowej Straży Pożarnej Kraju Libereckiego otrzymało informację o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki w pobliżu miejscowości Hrádek nad Nisou i Kopaczów. 

Do wypadku drogowego doszło na drodze I/35 w pobliżu Oldřichova. Na miejsce zdarzenia udali się zawodowi strażacy ze stacji w Libercu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Jedną osobę zaklinowaną w rozbitym samochodzie osobowym strażacy wydobyli przy pomocy hydraulicznego urządzenia ratowniczego, po konieczności demontażu dużej części dachu pojazdu. Dwie ranne osoby trafiły pod opiekę ratowników medycznych. Następnie zabezpieczono również wyciekające płyny eksploatacyjne. W wypadku drogowym wraz ze strażakami zawodowymi z Liberca interweniowali także koledzy – strażacy ochotnicy z Hrádka nad Nysą.

Fot. liberecka straż pożarna 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.