Sąd orzeka zakaz kierowania pojazdami, gdy osoba prowadząca pojazd dopuszcza się przestępstwa bądź wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, na przykład prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości albo pod wpływem środka odurzającego. Złamanie takiego zakazu jest przestępstwem za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz kolejny zakaz prowadzenia pojazdów. Pomimo grożących konsekwencji tylko wczoraj policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali dwóch takich kierujących.

Na zdjęciu odznaka policyjna w tle radiowóz, fot. KPP w Zgorzelcu 

Nie ma tygodnia, by policjanci nie natrafiali podczas kontroli na przypadki, w których osoby prowadzące pojazd posiadają orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Minionej doby zatrzymanych zostało dwóch takich kierujących. Jedne przez policjantów z Posterunku Policji w Zawidowie, drugi przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki. Teraz obaj za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że gdy osoba posiadająca sądowy zakaz kierowania pojazdami pomimo to będzie prowadzić samochód popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie sąd orzeka obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.