Cztery pojazdy brały udział w zdarzeniu drogowym do którego doszło na autostradzie A4 w kierunku Niemiec. Sprawca uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. Niestety 41-letni kierujący poniósł śmierć na miejscu. Pamiętajmy, że kierowca jest zobowiązany do utrzymywania odpowiedniego, czyli bezpiecznego odstępu między pojazdami. Ta odległość musi być wystarczająca do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego auta. Daje możliwość obserwacji sytuacji na drodze oraz czas na reakcję w razie zagrożenia.

Wczoraj przed godziną 19:00 na 3 kilometrze autostrady A4 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, dochodzeniowo-śledczego w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Jak wynika z ustaleń 41-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Man z nieustalonej przyczyny uderzył w tył naczepy poprzedzającego go zestawu ciężarowego, który stał w korku. Ten z kolei na zasadzie domina uderzył w pojazd osobowy marki Volkswagen, który następnie uderzył w kolejny pojazd ciężarowy. Niestety w wyniku tego zdarzenia kierujący pojazdem Man poniósł śmierć na miejscu.

Apelujemy do wszystkich kierujących o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego rozsądek oraz czujność. Od początku 2024 roku na autostradzie A4 w powiecie zgorzeleckim doszło do 61 kolizji drogowych i wczorajszego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Główną przyczyną tych zdarzeń było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Dlatego przypominamy, że kierowca jest zobowiązany do utrzymywania odpowiedniego, czyli bezpiecznego odstępu między pojazdami. Ta odległość musi być wystarczająca do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego auta. Daje ona możliwość obserwacji sytuacji na drodze oraz czas na reakcję w razie zagrożenia.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.