Zamawiający informuje, że postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na realizację zadania pn. Remont utwardzonego terenu parkingu przy ul. Kąpielowej w Bogatyni zostało unieważnione (...) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie umowy. Zadanie ma być dofinansowane z funduszu Turów, przeznaczono na cel ok. 0,5 mln zł. Przetarg ogłoszony był w sierpniu 2024 roku.
Parking będzie przebudowany, fot. archiwum bogatynia.info.pl
- W trakcie procedury badania i oceny ofert Zamawiający, ze względu na okoliczności zewnętrzne, nie uwzględnił w swoich działaniach oferty złożonej przez jednego Wykonawcę, w efekcie czego Wykonawca ten nie otrzymał możliwości udziału w negocjacjach, jak również złożenia oferty dodatkowej, co -w oparciu o stan faktyczny w chwili obecnej-, nie powinno mieć miejsca, a oferta ww. Wykonawcy winna brać udział w procesie negocjacji. W związku z brakiem możliwości usunięcia ww. wady na tym etapie postępowania, postanowiono jak na wstępie - poinformował burmistrz Wojciech Dobrołowicz. Udział w postępowaniu wzięło m.in. Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania z Bogatyni (proponując 650 tys. zł) oraz zgorzeleckie firmy budowlane.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. "Remont utwardzonego terenu parkingu przy ul. Kąpielowej”. Przedmiotowy teren podlegający zagospodarowaniu o nawierzchni nieprzepuszczalnej z betonowej trylinki na podbudowie z piasku w złym stanie technicznym. Na terenie parkingu podlegającego remontowi brak jest sieci oraz przyłączy. Planowany remont obejmuje wykonanie nawierzchni parkingu z zastosowaniem nawierzchni przepuszczalnej wodę opadową bezpośrednio do podłoża o przepuszczalności nawierzchni w granicach 15-86 %, dostosowanej do kategorii ruchu KR2 wraz oznakowaniem pionowym i poziomym. Powierzchnia parkingu objęta opracowaniem to 1674,30 m² (nawierzchnia z kostki betonowej typu ECO lub równoważnej o przepuszczalności 15% – 1607,90 m²; nawierzchnia z betonowej kostki brukowej niefazowanej – 18,00 m²; dł. krawężników najazdowych 162 m; dł. oporników betonowych – 50 m; teren zielony – 154,40 m². Na przedmiotowym obszarze występują tereny zielone, które będą uformowane zagęszczone oraz okryte warstwą humusu, następnie wyrównane i obsiane trawą.
Drugie postępowanie na pracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej pn. "Zagospodarowanie i rewitalizacja terenu Zalewu" jest wciąż w procesie zamawiani (zadanie opisywaliśmy szczegółowo w maju br. w artykule Urząd chce dalej rewitalizować Zalew. Ruszył przetarg na projekt). Zamówienia zostały unieważniane z powodu przekroczenia zaplanowanej kwoty przeznaczonej na realizację