Skrzyżowanie ulicy II Armii Wojska Polskiego i 25-lecia PRL, fot. bogatynia.info.plGazeta Wyborcza ponownie poruszyła temat "czerwonych ulic" w Bogatyni. Reporter rozmawiał z mieszkańcami, którym nie zależy na zmianach


W maju tego roku wrocławska Gazeta Wyborcza poruszała już ten temat pisząc o Bogatyni - mieście, które może być "ofiarą" ustawy dekomunizacyjnej. Pisaliśmy o tym w artykule Gazeta o dekomunizacji ulic w Bogatyni. Tym razem artykuł trafił do szerszej rzeszy czytelników, bo został opublikowany w wydaniu ogólnopolskim.Tekst został przerobiony, ale jego wydźwięk pozostał taki sam jak przed dwoma miesiącami. Dzisiejszy artykuł autorstwa Jacka Harłukowicza nosi tytuł Bogatynia szczęśliwa z czerwonymi ulicami. Autor stawia odważną tezę popartą wypowiedziami bogatynian.

Wszyscy gremialnie odpowiadają, że nie. Burmistrz Grzmielewicz i przewodniczący Stefaniak zastrzegają, że im to nie pasuje, ale póki co zmian nie będzie. Burmistrz nie chce "mieszać" przy nazwach ulic, bo mieszkańcy tego nie chcą.

Cały artykuł na gazeta.pl: Bogatynia szczęśliwa z czerwonymi ulicami

Czy w Bogatyni powinno się zmienić komunistyczne nazwy ulic?

{acepolls 10}


Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.