Tak będzie wyglądała kładka w sąsiedztwie SP nr 1, gaf. UMiG Bogatynia/materiały przetargoweDzisiaj ogłoszono wykonawcę, który "zamieni" ulicę Waryńskiego w Aleję Żytawską. W planach jest budowa kładki z wykorzystaniem afrykańskiego drewna

Zakład Instalacyjno-Budowlany ELTOR E. Figurski wycenił prace na „Odbudowie zniszczeń popowodziowych w infrastrukturze komunikacyjnej miasta w ulicy Waryńskiego oraz Rewitalizacja historycznej części miasta ulicy Waryńskiego – Aleja Żytawska” na 6,7 mln zł i wygrał przetarg.

Cała inwestycja ma zostać zakończona do 30 października 2013 r. Pierwszym etapem będzie odbudowa muru oporowego wraz z przyczółkami dla kładek – termin wykonania to 30.11.2012 r. Przewiduje się odbudowę muru o długości około 400 m na prawym brzegu Miedzianki od ul. Dworcowej do ul. Armii Czerwonej.

Pozostała część inwestycji przypada na rok 2013. W pierwszej kolejności nastąpi przebudowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Następnie odbudowane zostaną dwie kładki dla pieszych. Pierwsza, w sąsiedztwie SP nr 1, ma posiadać nawierzchnię z drzewa afrykańskiego bongossi oraz płyt z brązowego granitu, a balustrady drewniane z wypełnieniem stalowym. Przypomnijmy, ze z wykorzystaniem tego afrykańskiego drewana wybudowane przeprawę w parku Preibischa (vide Nowa kładka przy "berlinku" już stoi (foto)). Druga, obok mostu im. Darczyńców Bogatyni, będzie do niego nawiązywać architektoniczną formą poprzez elementy konstrukcji w kształcie łuków. Nawierzchnia zostanie wykonana z płyt i kostki z szarego granitu, natomiast elewacyjne elementy kamienne z żółtego piaskowca.

Na ten temat pisaliśmy:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.