Tu powstaje most na Nysie Łużyckiej, fot. bogatynia.info.plJutro w Sieniawce zostanie wmurowany akt erekcyjny.  W uroczystościach wezmą udział: marszałek Rafał Jurkowlaniec i Sven Morlok - Saksoński Minister Gospodarki i Pracy oraz

Pięcioprzęsłowy most nad Nysą Łużycką będzie miał długość 182,8 m oraz szerokość 18,5 m (m.in. w kwietniu pisaliśmy już na ten temat Most za rok ma być gotowy (foto)).

- Jutro (środa 18 lipca) o godzinie 12.00 Marszałek Rafał Jurkowlaniec uczestniczyć będzie w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę tej inwestycji. Uroczystość odbędzie się na placu budowy przy rondzie - droga wojewódzka 354 - poinformowało nasza redakcje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Oprócz Marszałka Jurkowlańca w uroczystościach weźmie udział Sven Morlok - Saksoński Minister Gospodarki i Pracy, Jerzy Łużniak - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego i Bodgan Rytwiński - Dyrektor Oddziału Skanska S.A. we Wrocławiu. Po podpisaniu aktu erekcyjnego przez sygnatariuszy nastąpi poświęcenie inwestycji przez Biskupa Diecezji Legnickiej Jego Ekscelencję ks. Dr Marka Mendyka oraz symboliczne murowanie miejsca zaprawą przez sygnatariuszy.

Nowoczesny, ponad 180 metrowy most za niemal 23 mln złotych już w przyszłym roku połączy Polskę i Republikę Federalną Niemiec. Most na Nysie Łużyckiej między miejscowościami Zittau i Sieniawka powstanie dzięki współdziałaniu Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei i Krajowego Urzędu Budowy Dróg i Transportu w Bautzen. Nowe połączenie drogowe, wraz z mostem granicznym na Nysie Łużyckiej, usprawni ruch międzynarodowy oraz rozwój gospodarczy i turystyczny w Euroregionie Nysa.

Na ten temat pisaliśmy:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.