Ten dom przy ulicy Kościuszki nie znalazł właściciela, fot. bogatynia.info.pl Za niewielkie pieniądze można nabyć 180-letni dom i w dodatku można być (na krótko) sąsiadem Ryszarda Kotysa

Ponownie wystawiono na sprzedaż (drugi raz) nieruchomości przy ulicy Kościuszki 118. Do przetargu może stanąć każdy, kto spełni niewygórowane względy formalne. Podczas majowej licytacji chętnych jednak nie było. Teraz cena wywoławcza jest niemal połowę niższa i wynosi ok. 19 tys. zł. W dodatku dom w sąsiedztwie ma kupić aktor Ryszard Kotys. Może przez chwilę będzie to dodatkowa zachętą dla potencjalnych kupujących. Przez chwilę, bo aktor planuje translokację budynku do Antoniowa koło Starej Kamienicy.

Jak możemy przeczytać w dokumentacji przetargowej budynek sprzedawany przez gminę wybudowano  w połowie XIX w. Jego wiek to ok.180 lat. Wykonany jest jako piętrowy z nieużytkowym poddaszem. Wcześniej posiadał 2 lokale mieszkalne, a obecnie jest niezamieszkały. Dom przysłupowy o konstrukcji mieszanej: zrębowej i murowanej w poziomie parteru oraz ryglowej w poziomie piętra. Stan techniczny budynku jest zły. W sierpniu 2010 r. w czasie powodzi budynek został zalany do wysokości 120 cm powyżej posadzki parteru. Wymagany remontu kapitalnego. Na nowym nabywcy będzie ciążył obowiązek wpisu obiektu do rejestru zabytków, zgodnie z opinią konserwatora zabytków i kartą adresową Gminnej Ewidencji Zabytków. Licytacja już w drugiej połowie sierpnia.

Podobne artykuły:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.