Zgorzeleccy policjanci zatrzymali dwie osoby z naszego powiatu podejrzewane o uprawę konopi indyjskich. Teraz grozi im do 3 lat pozbawienia wolności

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu prowadzili działania skierowane przeciwko przestępczości narkotykowej. W trakcie działań zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy na terenie swoich posesji uprawiali konopie indyjskie. Zatrzymany mężczyzna sadzonki uprawiał w szklarni przy domu natomiast kobieta swoje drzewka zasadziła w przydomowym ogródku. 23-latek tłumaczył policjantom, że nic złego nie zrobił bo uprawiał tylko na własne potrzeby. Natomiast kobieta wyjaśniła, że nasiona dostała w prezencie i chciała tylko sprawdzić co z nich wyrośnie. Gdy konopie wyrosły i osiągnęły ponad metr wysokości zatrzymana uznała, że szkoda i żal je teraz zniszczyć.

Policjanci zabezpieczyli kilkanaście krzewów konopi indyjskich. Obecnie sprawdzają i wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.