Dom przy ulicy Listopadowej, fot. bogatynia.info.plKolejne dwa zabytkowe domy gmina wystawiła na sprzedaż. Oba znajdują się przy ulicy Listopadowej i oba są mocno zniszczone


Na ulicy Listopadowej zburzono kilka domów po powodzi z 2010 r. Budowli od strony rzeki zostało niewiele. Dwa domy wystawiono na sprzedaż w nieograniczonym publicznym przetargu: nr 7 i nr 13. 

Ulica Listopadowa 7 to budynek wyceniony na 70 tys. zł (cena wywoławcza). Budynek wpisany jest do rejestru zabytków decyzją Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz gminnej ewidencji zabytków. Budynek dwukondygnacyjny ze strychem o konstrukcji drewnianej przysłupowo-zrębowej i ryglowej. Budynek eksploatowany jako budynek mieszkalny wielorodzinny został zniszczony przez powódź. w 2010 r. Jest w bardzo złym stanie technicznym. Wydano zgodę na jego przeniesienie.

Dom przy Listopadowej 13 można kupić za 54 tys. zł (cena wywoławcza). Budynek wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków jako dom mieszkalno-gospodarczy. Budynek z połowy XIX w. zniszczony został przez powódź w 2010 r. Obecnie jest w bardzo złym stanie technicznym. Według zaleceń konserwatorskich - ochronie podlegają zachowane oryginalne elementy budynku: bryła, forma dachu z pokryciem i facjatkami, kompozycja i wystrój elewacji z zachowaną konstrukcją przysłupową i deskowaną ryglową, forma, kształt i obramienia otworów okiennych i drzwiowych, drewniana stolarka okienna i drzwiowa.

Przetargi odbędą się 17 sierpnia br.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.