Chodzi o bloki przy ulicy Sklodowskiej, które już w sierpniu ubiegłego roku miały być do dyspozycji nowych lokatorów
Trwająca od 2011 roku budowa zespołu budynków komunalnych w Bogatyni przy ulicy Skłodowskiej miała zostać w sierpniu br. zakończona - informował w lutym UMiG Bogatynia. Prace są mocno zaawansowane, ale powstał problem z ukończeniem budowy. Sprawą zainteresowało się Polskie Radio Wrocław. W audycji Powodzianie mają problem?, której wysłuchać można na stronie internetowej PRW, przedstawiono bieżącą sytuację budowy. Sprawa przyrównywana jest do tematu niedokończonych mostów, o których informowaliśmy obszernie. Według informacji, których reporterom PRW udzielił burmistrz Grzmielewicz, blokom brakuje jedynie tzw. białego montażu i stolarki drzwiowej. Według słów burmistrza wykonawca stwierdził, że do inwestycji wartej 8 mln zł dołożył jeszcze 2,5 mln zł. Samorząd zerwał umowę z wykonawcą i zapowiedział, że budowa zostanie dokończona wiosną.
Cała audycja: Powodzianie mają problem?
Przypomnijmy: w 3 blokach powstaną łącznie 82 mieszkania. Budowa w sumie miała potrwać 18 miesięcy. Pomysł budowy mieszkań w tym miejscu powstał jeszcze przed powodzią. Już w lipcu 2008 roku ogłoszono przetarg na dokumentację, na podstawie której mają zostać zbudowane mieszkania.Zbudowane zostaną 3 bloki z mieszkaniami dla 82 rodzin. Budynki I i II będzie miał czteryh kondygnacje nadziemne (w tym poddasze użytkowe), a budynek III trzy kondygnacje (w tym poddasze użytkowe).
W budynkach I i II zaprojektowano 36 mieszkań w każdym, a w budynku III 10 mieszkań. Powierzchnia użytkowa budynków I i II wyniesie po 2 631,98 m², a budynku III - 652,70 m². Struktura mieszkań będzie następująca: 10 mieszkań 1-pokojowych; 32 mieszkania 2-pokojowe; 30 mieszkań 3-pokojowych; 10 mieszkań 4-pokojowych. Razem 82 mieszkania. Wszystkie mieszkania zaprojektowano jako jednopoziomowe, każde mieszkanie będzie posiadać balkon lub loggię. Do mieszkań na usytuowanych na parterze zapewniony będzie dostęp dla osób o ograniczonej sprawności motorycznej dzięki zamontowaniu składanych platform przyściennych.
Wygląd budynków ma nawiązywać "do cech architektury regionalnej o wartościach kulturowych występujących w otoczeniu wyznaczonego terenu" dlatego na elewacji będą znajdować się rysunki szachulca.