Burmistrz zachęca do głosowania na Tax Free w finale „Must be the music. Tylko muzyka”, fot. archiwum UMiG BogatyniaW przyszłym tygodniu Bogatynia może otrzymać oficjalny hymn. Pieśń wykonywana przez zespół Tax Free funkcjonuje już od kilku lat

Jak poinformowało dzisiaj Radio Wrocław powołując się na słowa burmistrza Andrzeja Grzmielewicza bogatyńscy samorządowcy zdecydują o nadaniu Bogatyni oficjalnego hymnu. Pieśń powstała już kilka lat temu i była odśpiewywany przy różnych okazjach - np. podczas wizyty programu śniadaniowego "Kawa czy Herbata?" w maju 2010 r. Autorem i wykonawcą pieśni jest zespół Tax Free.

Jak mówił burmistrz Grzmielewicz w Radiu Wrocław tekst pieśni opowiada o Bogatyni i jest bardzo patetyczny. Jego fragment: "Tam gdzie Polski jest początek/ Gdzie węgla ziemia chowa w bród/ Gdzie granice trzy się łączą/ Stoi nasz piastowski gród/ Tu łużyckie są korzenie/ W ziemi oraz w każdym z nas/ Rozsławiajmy Bogatynię - teraz nadszedł na to czas!"

24 stycznia br. radni zdecydują o nadaniu hymnowi miana oficjalnego. Fragment pieśni został zaprezentowany podczas zachęcania do głosowania na Tax Free w finałowym odcinku programu w Polsacie (pisaliśmy na ten temat w artykule Bogatynia głosuje na Tax Free).

10 września 1969 Bogatyni nadano herb miasta wyłoniony w konkursie z 13 propozycji. 38 lat po tym procederze doczekaliśmy się flagi (herb na niebiesko - biało - niebieskim tle). Radni wybrali ją z 6 propozycji zaproponowanych przez burmistrza Andrzeja Grzmielewicza.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu jeszcze nieoficjalnego hymnu naszego miasta:

Czy podoba Ci się hymn Bogatyni?

{acepolls 16}

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.