W 2009 r. w Bogatyni odsłonięto pomnik Jana Pawła II, fot. archiwum UMiG BogatyniaDo legnickiej kurii zgłoszono dotąd trzy parafialne wyjazdy: z Nowogrodźca, Bogatyni i Jeleniej Góry.

Bogatynianie niejednokrotnie dali wyraz głębokiego oddania paieżowi Janowi Pawłowi II. Świadczyć o tym może choćby nadanie jego imienia bogatyńskiemu parkowi czy widoczny na zdjęciu pomnik ustawiony przed końsciołem pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Dzisiejsza "Polska Gazeta Wrocławska" w swoim wydaniu internetowym opisuje szerokie zainteresowanie jakim cieszą się organizowane wyjazdy do Włoch na beatyfikację papieża Jana Pawła II. Miejsc juz prawie nie ma.

Tzw. wyjazdy beatyfikacyjne dzielą się na trzy grupy: organizowane przez biura bodróży, organizowane prze kurię i orgaznizowane przez same parafie. "Wyprawę do Rzymu szykuje też legnicki Caritas. Poza tą pielgrzymką, do kurii zgłoszono dotąd jeszcze trzy parafialne wyjazdy: z Nowogrodźca, Bogatyni i Jeleniej Góry" - czytamy w artykule "Polski Gazety Wrocławskiej". - Łącznie weźmie w nich udział ok. 250 osób - informuje gazetę ks. Piotr Duda, rzecznik prasowy legnickiej kurii. Koszt wyprawy uzależniony jest od liczby dni i programu. Waha się od kilkuset złotych do nawet ponad 2 tys. zł.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.