Habartice - Zawidów, fot. bogatynia.info.pl

Jest dalej o 6 km i więcej ostrych zakrętów, ale przede wszystkim bezpieczniej. Bogatynianie jadący w stronę Zgorzelca coraz chętniej jeżdżą przez Czechy

Stan drogi wojewódzkiej E352 budzi trwogę. Ogromne dziury przykryte wodą lub śniegiem i przewężenia związane z rozpoczętym remontem sprawiają, że 31 kilometrową trasą jedziemy prawie godzinę. Narażamy się również na poważne ryzyko uszkodzenia swojego pojazdu. Powstających „kraterów” na jezdni nie sposób zapamiętać, bo wciąż pojawiają się nowe. Nie pomaga tymczasowe zalepianie przez drogowców.

Wszystko to sprawia, że kierowcy z naszego miasta coraz chętniej wybierają trasę przez Frydlant i Habartice – Zawidów. To tylko 6 km dalej. Krótki odcinek od Zawidowa - również dziurawy - stanowi wkalkulowane ryzyko. "Czeska trasa" ma jeszcze jedną zaletę – mimo przelotnych opadów śniegu droga jest zawsze "czarna".

Gruntowny remont drogi 352 już trwa. Umowę z wykonawcą podpisano 25 maja 2010 roku. Przebudowany zostanie odcinek Radomierzyce – Zatonie. Remont odcinka o długości 14,2 km jest współfinansowana ze środków unijnych – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (18,38%) i Budżetu Województwa Dolnośląskiego (81,62%). Koszt prac budowlanych wyniesie blisko 57 mln zł. Wykonawca – Budimex S.A. ma na ich wykonanie 24 miesiące.

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.