Uniwersytet Przyrodniczy i firma Citronex podpisały umowę o współpracy. Studenci będą mieli gdzie odbywać praktyki, a jeden z największych polskich producentów ogrodniczych zyskuje partnera naukowego - informuje Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na swojej stronie internetowej.

fot. archiwum bogatynia.info.pl

Grupa Citronex zatrudnia ponad 1000 osób i odnosi sukcesy na rynku krajowym i międzynarodowym w sektorach: logistyki i importu bananów, produkcji i dystrybucji pomidorów, transportu i spedycji, myjni i serwisu samochodów ciężarowych, stacji paliw, hoteli, restauracji i supermarketów. Firma jest właścicielem PPO Siechnice oraz olbrzymich szklarni w rejonie Bogatyni. I to właśnie ogrodniczy obszar działalności jest podstawą porozumienia, jakie z Citroneksem podpisał Uniwersytet Przyrodniczy.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zezwala na bezpłatny przedruk artykułów pod warunkiem poinformowania o tym fakcie drogą mailową oraz podania źródła artykułu. W serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu artykułu.

Umowę o współpracy, przewidującą m.in. praktyki studenckie w Citroneksie, wsparcie w unowocześnianie produkcji szklarniowej, uczestnictwo w projekcie „Regionalne Centrum Innowacyjnych Technologii Produkcji Przetwórstwa i Bezpieczeństwa Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu”, współfinansowanego ze środków EFRR podpisali rektor Roman Kołacz i prezes Artur Toronowski.

Dziekan Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego prof. Adam Szewczuk i prof. Katarzyna Adamczewska-Sowińska z Katedry Ogrodnictwa podkreślali, że w ramach porozumienia w stacji uczelni w Psarach będą prowadzone prace doświadczalne.

– Podobnie w Siechnicach, gdzie nasze szklarnie zostaną rozbudowane z myślą o stworzeniu innowacyjnego obszaru, gdzie będzie można prowadzić prace badawcze i eksperymentalne. Zależy nam na tym, by Siechnice stały się dużym ośrodkiem badawczym i wdrożeniowym, skąd sprawdzone rozwiązania będzie można przenosić do naszych zakładów w Bogatyni – dodawał prezes Toronowski.

Jak podkreślali prof. Szewczuk i prof. Adamczewska-Sowińska, porozumienie to początek współpracy, która jest szczególnie ważna dla naukowców zajmujących się rozwojem ogrodnictwa pod osłonami.

Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (www.glos.up.wroc.pl: Podpisaliśmy porozumienie z Citroneksem)

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.