b_699_699_16777215_00_images_stories_budynki_swieta_2016_dsc_0800.jpg

- Trudno powiedzieć mi dlaczego, bo nikt z osób decyzyjnych nie postawił mi żadnych zarzutów, nigdy nie wyraził się negatywnie o mojej pracy, a na pytanie o powody usłyszałam tylko *Taką podjąłem decyzję i mam do tego prawo, a żona powinna mieć wpływ na swojego męża*. To trochę mało, jak na dziesięć lat lojalnej pracy - napisała odwołana dyrektor w pożegnaniu.

fot. bogatynia.info.pl

Poniżej tekst pożegnania zamieszczony na Facebooku i sugestie odwołania byłej już dyrektor BOK Marty Stachyry (pisaliśmy o tym w artykule Odwołano Martę Stachyrę ze stanowiska). Dyrektor sugeruje drugie dno odwołania, związane z osobą swojego męża - Jerzego Stachyry. 

Kochani! Kończę wspaniałą przygodę z Bogatyńskim Ośrodkiem Kultury. Przez ostatnie dziesięć lat miałam okazję pracować w świetnym, bardzo profesjonalnym zespole i tworzyć wielkie rzeczy. W tym okresie BOK stał miejscem tętniącym życiem, rozwijającym zainteresowania, promującym talenty i zapewniającym kontakt z najznakomitszymi artystami. Dawaliśmy radość niepełnosprawnym, seniorom, młodzieży, a nasze imprezy gromadziły tłumy spragnionych rozrywki i kultury. Na początku dziękuje mojemu mężowi za to, ze poświęcił swoją osobę, aby chronić mnie wiedząc jak mocno zależało mi na tej pracy. Bardzo dziękuję wszystkim wspaniałym ludziom, których spotkałam na swojej drodze: Przewodniczącym i Członkom Rad Osiedlowych, Stowarzyszeń, Dyrektorom i Pracownikom wszystkich Jednostek z którymi miałam przyjemność prężnie współpracować. Dziękuję Pracownikom Urzędu za uśmiech i życzliwość przy każdym spotkaniu. Dziękuję Radnym za spotkania na komisjach i ostatniej sesji podsumowującej działalności BOK. Dziękuję wszystkim Mieszańcom Bogatyni i okolic za wspólnie spędzony czas na wielu wydarzeniach organizowanych przez BOK, bez Was by nas nie było, przez swój udział dawaliście nam siłę do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Dziękuję Pani Monice Oleksak za umiejętność dostrzegania potrzeb innych ludzi. Szczególnie dziękuję swoim wspaniałym Współpracownikom za pomysły, za kreatywność i wspólnie spędzone chwile. Najbardziej będzie brakowało mi Was. Jesteście i zawsze będziecie wielcy! Oddałam tej pracy swoje życie i serce, stała się ona moją pasją. BOK był często wyróżniany prestiżowymi nagrodami, a nasz zespół spotykał się z wieloma wyrazami uznania. Udało nam się stworzyć coś naprawdę wartościowego i wnoszącego wiele w naszą społeczność. Niestety, po dziesięciu latach ciężkiej pracy, praktycznie w Wigilię Bożego Narodzenia, dowiedziałam się, że już tu nie pasuję, że moja praca jest nic nie warta. Trudno powiedzieć mi dlaczego, bo nikt z osób decyzyjnych nie postawił mi żadnych zarzutów, nigdy nie wyraził się negatywnie o mojej pracy, a na pytanie o powody usłyszałam tylko *Taką podjąłem decyzję i mam do tego prawo, a żona powinna mieć wpływ na swojego męża*. To trochę mało, jak na dziesięć lat lojalnej pracy. Jeszcze wczoraj nic nie wskazywało na taki bieg wydarzeń. Mam jednak świadomość, że powody niechęci wobec mojej osoby nie mają nic wspólnego ze sposobem wykonywania pracy, a mają wyłącznie podłoże osobiste, ale o tym innym razem. Panie Andrzeju, lada moment zasiądzie pan do wigilijnej kolacji i będzie chwalił narodziny Pana. A potem tradycyjnie zasiądzie pan w pierwszej ławce na mszy i ruszy przyjąć Najświętszy Sakrament. Wesołych Świąt.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

-8 #26 Fanka PSLu 2016-12-23 17:29
Możecie sobie tylko d..e wywrzeć he he he najtańsze hu hu hu hi hi hi.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 #25 roma 2016-12-23 16:14
Grzmielweicz to wasz pan i na kolana przed Nim.Pan rządzi,pan wydaje wasze pieniądze i pan decyduje!Możecie sobie tylko wylać żale w pisowni,haha.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 #24 kleryk 2016-12-23 12:21
A moze redakcja napisze cos na temat tych zarzutow prokuratorskich dla naszego burmistrza, o ktorych tyle sie mowi. Wystarczy popytac w prokuraturze. Lud powinien cos wiedziec na ten temat.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 #23 Mały 2016-12-23 10:52
Grzmielewicz zwany na mieście Putinem, Dyzmą, a przez wtajemniczonych Trynkiem, nie kontroluje już niczego. Wiadomo, że miastem nie rządzi już on, tylko paru zza jego pleców. A on służy tylko do takich wygłupów jak wyrzucanie ludzi z pracy. To już ostatnia zabawka, jaka mu została. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nasze miasto przez to umiera i nie zanosi się na to, by było w stanie szybko się odnieść.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 #22 Pisowiec 2016-12-23 10:49
Wszyscy wiemy, że Grzmielewicz od dawna próbuje niszczyć Stachyrę i usuwać go z każdego miejsca. Próbował wyrzucić go z partii, z zarządu okręgowego, ze zjazdu, z listy posłów. I największą wściekłość wyzwala w nim to, że Stachyra jest jedynym człowiekiem, który jest w stanie oprzeć się nagonce. Nie dał się wyrzucić z partii, a do tego jeszcze wygrał wybory do zarządu okręgowego i to ze wsparciem całego regionu. A na domiar złego zrobił bardzo dobry wynik w wyborach do sejmu mimo nagonki Grzmielewicza. Takich rzeczy się nie wybacza. Stachyra jest osobą, która może grzmielowi zagrozić, więc może spodziewać się każdej formy bezpardonowego ataku. Tym bardziej szacun ddla gościa, Grzmielewicz pojedynczo niszczył dziesiątki ludzi, a tu jeden nie daje się położyć na kolana, a jeszcze może zjednoczy wszystkich upokorzonych. Oby tylko gościa nie spalili z rodziną.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #21 Mieszkaniec 2016-12-23 08:33
To co się dzieje w Bogatyni za sprawą burmistrza to jakaś komedia, choć patrząc już tak poważnie to dramat dla naszego miasta.Wierzę, że decyzja o bezpodstawnym odwołaniu Pani Marty Stachyry przeleje w końcu czarę goryczy i odbije się to w przyszłości niekorzystnie dla tego pseudo-burmistrza. W ostatnich latach uważałem, że tylko w BOK-u z bogatyńskich instytucji coś ciekawego się działo i przyciągało mieszkańców (pełne sale na koncertach i spektaklach) i za to kara zamiast nagrody!Hańba!!!Ciekawe jest też zachowanie władz PiS-u na Dolnym Śląsku.....Jerzy Stachyra i inne osoby będąc wyżej w strukturach regionalnych pozwalają na takie ruchy ze strony Grzmielewicza....Czy może jednak wszystkie klocki są inaczej poukładane niż nam się wydaje?Mam prośbę do wszystkich mieszkańców....w końcu otwórzmy szeroko oczy i zareagujmy na takie działania włodarzy miasta!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #20 przyjaznemiasto 2016-12-23 06:21
Dlaczego bogatynianie narzekają na swojego Pana Burmistrza? Sami wybieracie tą osobę od 3-ech już kadencji i na co się użalacie? Matka za was oddała głosy? Macie pana,jakiego sobie wybraliście! A gdy wam smutno,zawsze możecie posłuchać bogatyńskiego radia lub poczytać Urzędową gazetkę.Tępy,głupi,nędzny ludu tego zgniłego miasta Bogatyni.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 #19 Jadwiga 2016-12-23 05:32
Ktoś z komentujących napisał, że Pan Adam z Biblioteki jest dobrym kandydatem. Weszłam na stronę i co widzę - tam się dzieją rzeczy mało związane z rozwojem czytelnictwa. Za to pan Adam z Panią Bojakowską w bibliotece robią Festiwal Kobiet. To jakaś porażka. Może potrzebny mu jest Dom Kultury ale bez kobiety o nazwisku Stachyra? Za przyzwoleniem przewodniczącej Rady wszystko może
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #18 Klara 2016-12-22 21:01
Ależ persony jak siedzieli na stanowiskach to było dobrze a jak się posypało to wielka krzywda . Brak słów żenada .
Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 #17 Zigi 2016-12-22 17:22
Szanowny Wieśku zapomniałeś jeszcze dodać o zwolnionym komendancie Straży Miejskiej Dariuszu Pobiedzińskim. Podobno wygrał sprawę sądową w Zgorzelcu i wziął duże odszkodowanie od burmistrza. Ale nie chciał wrócić do tego bogatyńskiego burdelu. To chyba o czymś świadczy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Dzieci ze szkół pods…

22-05-2018 Wyświetleń:64 Brak komentarzy

Zobacz kim są absolw…

22-05-2018 Wyświetleń:381 Brak komentarzy

Likwidacja nielegaln…

22-05-2018 Wyświetleń:254 2 Komentarze

Dni Otwarte w Szkole…

22-05-2018 Wyświetleń:88 Brak komentarzy

Burmistrz szuka nowy…

21-05-2018 Wyświetleń:2244 5 Komentarzy

Trwa zbiórka na pomo…

21-05-2018 Wyświetleń:2085 2 Komentarze

Policja: to były kol…

21-05-2018 Wyświetleń:1554 3 Komentarze

Rozbój na stacji pal…

21-05-2018 Wyświetleń:2006 Brak komentarzy

Spalił się dom przy …

21-05-2018 Wyświetleń:3300 1 Komentarz

Nagroda Marszałka

20-05-2018 Wyświetleń:497 5 Komentarzy

Bogatynianie o uśmie…

20-05-2018 Wyświetleń:206 Brak komentarzy

Auto rozbite niedale…

20-05-2018 Wyświetleń:4239 22 Komentarzy

wtorek, maj 22, 2018W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies