Mija rok od tajemniczej śmierci bogatynianki. W bogatyńskim kościele odbędzie się msza w tej intencji. Organizowana jest również internetowa "zrzutka". 

Zdjęcie przykładowe, Egipt, fot. bip

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze w dalszym ciągu prowadzi śledztwo dotyczące okoliczności śmierci Magdaleny Ż. na terenie Arabskiej Republiki Egiptu. W styczniu br. zadecydowano o przedłużeniu go do 2 maja 2018 roku. Jest to data, która zbiega się z rocznicą śmierci bogatynianki. 3 maja rodzina organizuje mszę w tej intencji. 

- Dnia 03.05.2018r. o godzinie 10:30 w Parafii św. Piotra i Pawła w Bogatyni odbędzie się msza w intencji PIERWSZEJ ROCZNICY ŚMIERCI mojej siostry ŚP. MAGDALENY ŻUK. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy - poinformowała na portalu społecznościowy siostra, Anna Cieślińska. W internecie dostępna jest również zbiórka pieniędzy na wieniec, znicze i kwiaty na rocznicę tragicznie zmarłej Magdaleny.

Według informacji prokuratorów zebrane dotąd akta śledztwa obejmują kilkanaście tomów, z których każdy ma 200 stron. Prokuratorzy zgromadzili dowody m.in. w postaci dokumentacji medycznej z leczenia Magdaleny Ż., któremu poddawała się w Polsce, a także liczne opinie biegłych będące efektem szerokich badań histopatologicznych, genetycznych i toksykologicznych.

Na podstawie wyników sekcji zwłok i badań laboratoryjnych biegli z Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wskazali w opinii z 30 sierpnia 2017 roku, że zmiany urazowe świadczą, iż przyczyną zgonu p. Magdaleny Ż. był upadek z wysokości. Nie znaleziono śladów, które dawałyby podstawy do przypuszczeń, że zmarła padła wcześniej ofiarą gwałtu albo innych aktów przemocy.

W toku śledztwa prokuratorzy przesłuchali już około 200 świadków, w tym pasażerów podróżujących wraz z pokrzywdzoną do Egiptu, turystów zamieszkujących z nią w tym samym hotelu, osoby, które widziały ją na lotnisku przed przyspieszonym odlotem do Polski, który miał się odbyć 29 kwietnia 2017 roku, a także przedstawicieli biura podróży i inne osoby deklarujące wiedzę o zdarzeniu.

Przesłuchano także osoby z najbliższego otoczenia Magdaleny Ż., w tym członków jej rodziny i narzeczonego. Dokonano ponadto oględzin telefonów i laptopów należących do pokrzywdzonej i innych osób.

Prokuratorzy nie znaleźli dowodów mogących wskazywać na fakt, że Magdalena Ż. padła ofiarą przestępstwa. Dodatkowo w pierwszych dniach stycznia tego roku Zastępca Prokuratora Generalnego wystąpił do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o podjęcie interwencji u władz Egiptu, by możliwie szybko doprowadzić do pełnej realizacji wniosku polskiej prokuratury o pomoc prawną. 

Na ten temat pisaliśmy:

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.