b_699_699_16777215_00_images_stories_budynki_umig_otwarcie.jpg

Witold Gadowski po długiej przerwie ponownie zwraca się do burmistrza Andrzeja Grzmielewicza: "Nie wiem jak skończy pan burmistrz Andrzej Grzmielewicz, ale wydaje mi się, że Bogatyni potrzebne jest duże pranie".

Zdjęcie przykładowe, fot. bip

Najnowszy komentarz Witolda Gadowskiego zbiegł się z rocznicą śmierci Magdaleny Żuk i raportem egipskich śledczych (vide Jest raport z Egiptu, pokrywa się z ustaleniami). - Czekam na wyniki prac prokuratury polskiej i wynik śledztwa egipskiego - mówił dziennikarz w swoim "Komentarzu Tygodnia" (poniżej od 23 minuty).

- Wszystko zmierza ku temu, żeby do jesieni tego roku, do końca września "uporać się" ze sprawą Pani Magdaleny Żuk i stwierdzić, że nie stwierdzono udziału osób trzecich, nie ma czynów przestępczych i Pani Magdalena Żuk trochę nieświadoma popełniła samobójstwo. Ku temu to zmierza. Informuję, że takiej wiedzy prokuratorskiej raczej nie przyjmę - dodał.

Według komentarza Witolda Gadowskiego okoliczności tej sprawy są "wysoce intrygujące" i zahaczają także o Bogatynię. Dziennikarz wspomina, że o naszym mieście mówił już wielokrotnie (vide Dziennikarz ostro o burmistrzu Bogatyni (film), Gadowski: "burmistrz odsądził mnie od czci i wiary"), i aresztowaniu wysokiego urzędnika bogatyńskiego samorządu (chodzi o sprawę o której pisaliśmy m.in. w artykule Grozi 3, 5 i 10 lat, zabezpieczono majątek wiceburmistrza).

- (...) Panie burmistrzu Gzmielewicz, Pan takim świętym oburzeniem na mnie grzmiał, tymczasem znaleziono u Pana na terenie dwie wytwórnie amfetaminy, aresztowano kilkanaście osób - to Centralne Biuro Śledcze Policji musiało zrobić, teraz aresztuje się Pana urzędników i także w Bogatyni odbyła się widowiskowa strzelanina pomiędzy gangsterami. To wszystko dzieje się w miasteczku Bogatynia, które niedawno było uznawane za wzorcowe miasto samorządowe. Nie wiem jak skończy Pan burmistrz Grzmielewicz, ale wydaje mi się, że Bogatyni potrzebne jest duże pranie i to jak najszybciej. Cała ta sprawa Bogatyni wyszła przy okazji nieszczęśliwej śmierci Pani Magdaleny Żuk. Ja ciągle czekam na poważne ustalenia prokuratury, bo w tej sprawie jest drugie dno. Jest ono związane z handlem narkotykami. Być może Pani Magdalena coś wiedziała, być może się o coś otarła

Przypomnijmy, że Witold Gadowski odnosił się już wcześniej do sprawy głośnych aresztowań w Bogatyni dokonanych przez Centralne Biuro Śledcze Policji (pisaliśmy o tym w artykułach CBŚP pokazało film i zdjęcia z akcji w Bogatyni [foto, film]"Breaking Bad" z Bogatyni, czyli media o narkotykachW Bogatyni 11 zatrzymanych przez CBŚP i narkotyki za 1 mln zł). Dziennikarz przypominał również sprawę z maja 2017r. kiedy przy okazji śledztwa w sprawie śmierci Magdaleny Żuk przywoływał, że w Bogatyni jest centrum produkcji metamfetaminy (vide Sprawa z Egiptu, a narkotyki z Bogatyni). Wówczas na sesji Rady Miejskiej burmistrza zaprotestował i powiedział, że tak tego nie zostawi. Mówił o rzetelności dziennikarskiej i pomówieniach oraz, że próbował się połączyć telefonicznie z dziennikarzem i zaproponować mu przyjazd do Bogatyni i wystąpienie przed Radą Miejską. - Nie powinniśmy się zrażać jakimś tam wpisem na Facebooku czy też próbą oskarżeń, ponieważ to zawsze działa w dwie strony. Jeżeli ktoś sili się na prywatne śledztwo i ma jakiś nazwijmy to w cudzysłowie informatorów partaczy, no to bardzo mocno w tym momencie nieobiektywną rzeczywistość będzie przekazywał - powiedział w rok temu burmistrz Andrzej Grzmielewicz. Dodał wówczas, że oskarżanie samorządu to zaprzepaszczanie pracy związanej z promocją Bogatyni (pisaliśmy o tym w artykule Gadowski: "burmistrz odsądził mnie od czci i wiary"). 

Komentarz Tygodnia: Najbardziej strzeżona tajemnica MSZ

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+8 #13 Wyborca 2018-05-08 15:14
Obserwuje te przepychanki do koryta samorządowego od paru lat....
Niestety większość uczestników tej gry to ludzie o których nie można powiedzieć ,,uczciwi z wola poprawy jakości życia mieszkańców naszej gminy,,. Pod przykrywka anonimowych kont rzekomo ujawniają nieprawidłowości w zarządzaniu gmina. Jestem bardzo ciekawy co odpowiedzieliby na pytanie: czemu nie przeszkadzało wam nic, kiedy byliście przy korycie. Wtedy chętnie wspólnie czerpaliscie profity w postaci wygórowanych wynagrodzeń i nie tylko! Nikt z was nie powiedział : nie, ja dziękuje , aż tyle mi się nie należy bo niby za co???? Kiedy zostały usunięte niektóre szkodniki, pomyślałem, ze teraz może będzie już lepiej! Niestety w ich miejsce pojawiły się nowe, które przejęły umiejętności i dzisiaj, kiedy widzę w najbliższym otoczeniu naszego wodza ludzi z nieciekawa przeszłością nieustannie go nawiedzających,wiem, ze za tych rządów w Bogatyni nic się już nie zmieni na lepsze.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 #12 Moherówka 2018-05-07 20:27
Zadziwia mnie fakt, że Grzmiel sprytnie wywija się od wszelkiej odpowiedzialności. Zobaczcie ile ludzi zniszczył, ile osób sponiewierał. Jak udaje niewinnego, zobaczycie jak lada moment zacznie co niedziela latać do kościoła, ale się zdziwi bo mohery już nie takie głupie, nie dadzą się ponownie nabrać. Won już ż tego miasta, a i jego przyboczni uważajcie, nie macie co liczyć już na apanaże.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 #11 xxxx 2018-05-07 04:28
Liczenie na to, że ktoś zrobi za nas porządek to głupota. To mieszkańcy sami muszą wziąć się do roboty i uprzątnąć bałagan, który powstał przy ich milczącej zgodzie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 #10 asdfgh 2018-05-06 14:43
Cytuję Dziadek:
W Polsce działają różnego rodzaju mafie i to panu redaktorze nie przeszkadza?

A to powód,że "nasza" jakaś nietykalna ma być?
Z serii .."bo wszyscy kradną,bo wszyscy tak robią"!My mamy mieć lepiej,mamy wybierać mądrzej,mamy wybierać lepszych,uczciwych,zaradnych,światłych,honorowych. ..! Skąd takich tumanów biorą jak ty Dziadek ???
Cytować | Zgłoś administratorowi
-25 #9 Dziadek 2018-05-06 09:49
W Polsce działają różnego rodzaju mafie i to panu redaktorze nie przeszkadza?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+35 #8 Ula 2018-05-06 08:28
Zauważyłam,że większość mieszkańców Bogatyni zaczyna traktować swoje miasto jako zło konieczne w którym przyszło im mieszkać mieszkać,ale nie koniecznie spędzać wolny czas.Otóż p.Andrzej Grzmielewicz pełniąc funkcję społeczną jako organ wykonawczy R.M. a co za tym idzie wolę społeczeństwa umiejętnie odwrócił kota ogonem czyli w tym mieście społeczeństwo wypełnia wolę i polecenia Grzmielewicza ile to ma wspólnego z dobrem gminy sami widzicie dlatego ci,którzy mają za co i czym w każdej wolnej chwili uciekają z tego miasta bo wszędzie jest ładniej lepiej i bezpieczniej niż tutaj.Tak panie Grzmielewicz stworzyłeś sobie własne miasto przeżarte narkotykami korupcją i złodziejstwem gdzie liczą się tylko ci co mają szmal mięśnie i dużo kasy reszta to żywiciele czyli MY.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+51 #7 Obywatel Bogatyni 2018-05-06 07:29
Kto jest za wygnaniem Andrzeja G. z miasta, ŁAPA W GÓRĘ...!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 #6 Jagiello 2018-05-05 22:04
Czy układ przestępczy działający w Bogatyni miał udział w sprawie M.Z tego nigdy się nie dowiem. Na pewno jednak ma on ogromny wpływ na politykę w regionie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+45 #5 Frania 2018-05-05 18:09
Również kibicuję panu Gadomskiemu żeby jemu udało się obalić ten Latający cyrk Monty Pythona w wydaniu kłamliwego Grzmielewicza i jego świty. Podważał Grzmielewicz na sesji wiarygodność wypowiedzi pana Gadomskiego no i co panie Grzmielewicz kto miał rację !!!!Pan redaktor. Myślę, że nie powinien pan już startować dla dobra naszej gminy w następnych wyborach. My mieszkańcy już pana mamy dosyć.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+31 #4 Juzef 2018-05-05 15:31
Ani Gadowski ani Rutkowski nawet komisja Antoniego nie da rady nie da rady Grzmielowii jego ekipie... tu potrzeba Wladimira
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Pogotowie Górskie i…

20-01-2019 Wyświetleń:662 Brak komentarzy

Czy tak jeżdżą cy…

20-01-2019 Wyświetleń:1767 12 Komentarzy

Bogatynianie uhonoro…

20-01-2019 Wyświetleń:533 3 Komentarze

Ile zarobili nowi ra…

19-01-2019 Wyświetleń:3738 36 Komentarzy

Tajemnice Ośrodka S…

18-01-2019 Wyświetleń:3226 22 Komentarzy

Rowery warte blisko …

18-01-2019 Wyświetleń:1210 2 Komentarze

Skontrolowali 39 poj…

18-01-2019 Wyświetleń:445 Brak komentarzy

Uszkodzona ciężar…

17-01-2019 Wyświetleń:1127 2 Komentarze

36 finał Ogólnopol…

17-01-2019 Wyświetleń:184 1 Komentarz

Maciej Wapniarczuk p…

17-01-2019 Wyświetleń:310 1 Komentarz

Ulica Daszyńskiego …

16-01-2019 Wyświetleń:1084 1 Komentarz

Trudny los basenu, c…

15-01-2019 Wyświetleń:6507 101 Komentarzy

poniedziałek, styczeń 21, 2019

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies