Kilka dni temu media obiegła informacja, że zatrzymani przez Centralne Biuro Śledcze Policji byli samorządowcy złożyli zażalenie. Tymczasem CBŚ zbiera w bogatyńskim magistracie dokumenty dotyczące innych spraw.

Jak poinformował portal naszemiasto.pl przed Sądem Rejonowym Wrocław Śródmieście rozpatrywano zażalenia na areszt dla zatrzymanych w związku z bogatyńską aferą śmieciową. Wnioski złożyli obrońcy Stelli G. i Sławomira Z. oraz Janusza P. Według cytowanego źródła decyzją sądu byli zarządzający GPO pozostaną w areszcie, a wniosek byłego członka zarządu "wodociągów" ma być dopiero rozpatrywany. Według innego źródła były burmistrz Bogatyni nie wnosił zażalenia. 

Tymczasem, jak mówiła na wczorajszej sesji Rady Miejskiej wiceburmistrz Bożena Wojciechowska, wątków przybywa. Do prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu przygotowano zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni oraz byłego burmistrza związanym z remontem świetlicy przy ulicy Skłodowskiej - Curie. W zawiadomieniu wykorzystano raport komisji rewizyjnej Rady Miejskiej (pisaliśmy o nim w artykule Tajemnice Ośrodka Sportu i Rekreacji). 11 lutego br. prokurator z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu wydała postanowienie o przeszukaniu pomieszczeń Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni. To postanowienie wykonywali funkcjonariusze CBŚP z Jeleniej Góry 13 lutego br. Wydano im oryginały dokumentów dotyczących inicjacji inwestycji otwartego kąpieliska w Bogatyni, działalności Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w latach 2013 - 2015, zmian w planie zagospodarowania przestrzennego gminy dokonanych w okresie od 2010 do 2017 roku, a także spółki Revita - mówiła wiceburmistrz Wojciechowska. W tym samym czasie odbyły się zatrzymania 4 osób. Kilka dni później do burmistrza wpłynęło pismo Centralnego Biura Antykorupcyjnego z prośbą o dokumenty dotyczące budowy basenu. Urzędnicy przekazali funkcjonariuszom kopie, ponieważ oryginały trafiły do CBŚP.

 

 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+11 #8 z fejsa 2019-03-10 18:50
Panie Arturze z radia, a dlaczego nie ma już piątkowych wywiadów z burmistrzem AG? Dlaczego zawiódł pan swoich słuchaczy? Czy nie można załatwić przepustki i zadać nurtujące pytania? A może Pan zna odpowiedzi?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 #7 Janek23 2019-03-09 20:53
Cytuję Wow:
Mam nadzieję, Andrzej G. długo nie wyjdzie z pudła. A to, że rządził tyle lat i doprowadził to miasto do upadku świadczy tylko o tym jak głupi i ślepi są jego mieszkańcy.


Ludzie nie są tacy głupi jak myślisz to wieloletnia niepodzielna władza tworzy mechanizmy korupcji politycznej i uzależnienia wielu obywateli i ich rodzin od władzy wszyscy to widzieli i widzieli ale każdy udawał że jest OK i tak się kręciło przez lata....
Cytować | Zgłoś administratorowi
+36 #6 mieszkaniec 2019-03-09 18:28
WZYWAM WSZYSTKICH RADNYCH DO PODJĘCIA UCHWAŁY O OBNIŻENIU (minimum o 50%) LUB CAŁKOWITEJ REZYGNACJI Z PRZYSŁUGUJĄCYCH ŚWIADCZEŃ PIENIĘZNYCH.
Wszyscy radni mają stałe miejsce zatrudnienia. Większość z nich bierze pensje z państwowych zakładów pracy, urzędów lub spółek miejskich, więc za czas spędzony na posiedzeniach dostają pieniądze. Nasze pieniądze, bo to z naszych podatków i to większość z nich duże pieniądze (patrz przewodnicząca, zastępca, J.W. & C.O.). Wiec uczciwie byłoby zrezygnować w tym trudnym czasie z dodatkowych kilkutysięcznych diet zafundowanych przez poprzednią klikę.
Tym bardziej, że większość radnych bardzo czynnie przyczyniła się do upadku naszej gminy w poprzednich kadencjach.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+32 #5 mieszkaniec 2019-03-09 18:12
A radni odpowiedzą za to, że doprowadzili nasze miasto i gminę do takiego stanu?
Chodzi mi o tych nowych-starych radnych w panią przewodniczącą włącznie!
Odebrać im diety, to mało.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+46 #4 jejku 2019-03-09 08:55
Gdzie schowała się trójka budowniczych Olek..,Remi...,Tobi...- ktoś ich pyta,wzywa do wyjaśnień ???????
Co z radnymi minionej kadencji i obecnymi tak radośnie zachwalającymi wizje andrzeja g. ? Taki wisniak,kawec,doktorowa mająjeszcze czelność zabierać głos,pouczać ,wytykać błędy,domagać się ...horrror !!!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 #3 ojejejej 2019-03-08 23:25
...a to kąpielisko jest już legalne czy przeznaczone do rozbiórki?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+55 #2 Wow 2019-03-08 19:57
Mam nadzieję, Andrzej G. długo nie wyjdzie z pudła. A to, że rządził tyle lat i doprowadził to miasto do upadku świadczy tylko o tym jak głupi i ślepi są jego mieszkańcy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 #1 On 2019-03-08 19:46
Super
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Niewielka pikieta, n…

19-09-2019 Wyświetleń:1229 6 Komentarzy

Otwarcie budowy najw…

19-09-2019 Wyświetleń:707 Brak komentarzy

Eden przyjmuje Decat…

19-09-2019 Wyświetleń:797 Brak komentarzy

Siatkarze zapraszaj…

18-09-2019 Wyświetleń:191 Brak komentarzy

To będzie wydarzeni…

18-09-2019 Wyświetleń:102 Brak komentarzy

Czescy policjanci na…

18-09-2019 Wyświetleń:1036 Brak komentarzy

Będzie pikieta, sch…

18-09-2019 Wyświetleń:1521 2 Komentarze

Debata przedwyborcza…

18-09-2019 Wyświetleń:560 6 Komentarzy

Ninja z Bogatyni

18-09-2019 Wyświetleń:650 2 Komentarze

Granica gromi Lecha …

17-09-2019 Wyświetleń:137 Brak komentarzy

"Rodzina wolna …

17-09-2019 Wyświetleń:988 7 Komentarzy

Relacja z V Rajdu Tu…

17-09-2019 Wyświetleń:294 1 Komentarz

czwartek, wrzesień 19, 2019

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies