- Opublikowano: 04 sierpień 2019
- Odsłony: 2546
Radny Tomasz Tracz chce zamontowania w Bogatyni poidełek. Urządzenia miałby mieć szereg zalet, m.in. jako reklama "wodociągów". Tylko czy mieszkańcy - po ostatnich kłopotach z wodą - chcieliby taką wodę pić?
Zdjęcie przykładowe, fot. archiwum prywatne
[Czytaj także Kurtyny w Bogatyni (foto)]
- W związku z wysokimi temperaturami, które stają się dokuczliwe dla mieszkańców i jednocześnie z dążeniem do eliminacji plastiku, a więc butelkowanej wody proszę o zamontowanie poidełek z wodą pitną w paru miejscach w Bogatyni:W związku z wysokimi temperaturami, które stają się dokuczliwe dla mieszkańców i jednocześnie z dążeniem do eliminacji plastiku, a więc butelkowanej wody proszę o zamontowanie poidełek z wodą pitną w paru miejscach w Bogatyni - napisał radny Tomasz Tracz w lipcowej interpelacji.
Według radnego poidełka mogłyby stanąć przy budynku BWiO S.A (przed budynkiem co będzie swoistą reklamą dla tego przedsiębiorstwa - dodaje radny), w Parku Jana Pawła II, przy ścieżce rowerowej obok działek rekreacyjnych, obok Publicznej Szkoły Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego przy ulicy Wyczółkowskiego 42 i przy Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Białogórskiej.
- Wskazane miejsca są najbardziej odwiedzanymi miejscami w mieście przez naszych mieszkańców. Przy obecnie panujących temperaturach poidełka do wody pitnej zapewnią dostęp do chłodnej wody zarówno spacerowiczom i osobom uprawiającym sporty oraz zwierzętom( na dole poidełka znajduję się miska dla zwierząt) jeśli chodzi punkt przy ścieżce rowerowej. Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji te punkty zapewnią przede wszystkim wodę naszym dzieciom i co najważniejsze utrwali to prawidłowy nawyk spożywania wody. Proszę o oszacowanie ile takie urządzenia mogą kosztować wraz z ich przyłączeniem do sieci wodociągowej - napisała radny w interpelacji.
- W odpowiedzi na (...) interpelację dotyczącą zamontowania na terenie miasta poidełek z wodą pitną uprzejmie informuję, że nie jest możliwe, na obecnym etapie, precyzyjne określenie kosztów i terminu ewentualnej realizacji zdrojów ulicznych - odpowiada burmistrz Wojciech Błasiak.
- Zgodnie z art. 3 ust 4b ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, zdroje uliczne są obiektami małej architektury, w związku z tym ich budowa podlega zgłoszeniu w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu. Ponadto niektóre ze wskazanych lokalizacji znajdują się w granicach wpisu do rejestru zabytków miasta Bogatynia i będą wymagały uzgodnienia z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków we Wrocławiu. W związku z tym na koszt realizacji składają się koszty: opracowania dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi uzgodnieniami, koszt wykonania przyłącza, układu pomiarowego oraz zakupu i montażu urządzenia. Do kosztów realizacji zadania należy również doliczyć opłatę za pobór wody, według cen i stawek ustalonych w taryfie za pobraną wodę z publicznych studni i zdrojów ulicznych. Dokonane rozeznanie cenowe montażu tego typu urządzeń na terenie kraju, w zależności od ich rodzaju, waha się w granicach od 15 000 zł do 50 000 zł.
Dodaj komentarz
Komentarze
poziom niektórych komentarzy równa się inteligencji Tomasza , który podnosił łapę za wszystkim co Andrzej chciał a teraz się dziwi ,że nie ma na nic pieniędzy. Monitoring nie działa Panie Tomaszku??? ponad 40tyś przed wyborami poszło na samą inwentaryzację ale skąd tacy radni jak mogli wiedzieć jak tylko łapka w górę
100/100 - wstyd,że mamy TAKICH radnych z malutkimi wyjątkami co jednak potwierdza regułę !
Cytuję MONTIA:
Ćwoku,czytać nie umiesz?
Palant ze straży, dlatego należy zlikwidować straż. Szkoda na was kasy.
TY palant ...skąd ? Zlikwidować - szkoda kasy !
Ćwoku,czytać nie umiesz?
Palant ze straży, dlatego należy zlikwidować straż. Szkoda na was kasy.
Cytuję wik:Cytuję mundurowy:Kto będzie pilnowałmonitoringu.O ile nie będą tkali gobelinów.
Tępaku - monitoring jest miejski ,nie straży!Reszta się zgadza !
Chamie, ze straży jesteś?
Ćwoku,czytać nie umiesz?
Wystarczy choćby to żeby żaden z mieszkańców nie wyrzucał śmieci do lasu i gdziekolwiek indziej, ale tam gdzie powinien, nie będzie niszczył mienia, nauczy dzieci segregacji, nie kopnie przysłowiowej puszki na drodze a ją podniesie - wyrzuci do śmieci. Banalne?
Tak mało a tak dużo.
Cytuję mundurowy:Kto będzie pilnował poidełek przed pikoludami???? Przecież w tym mieście policji nie ma,zaraz pikoludy rozkradną.No ....chyba,że tzw."straż miejska" użyje swojego ,tak pomocnego mieszkańcom monitoringu.O ile nie będą tkali gobelinów.
Tępaku - monitoring jest miejski ,nie straży!Reszta się zgadza !
Chamie, ze straży jesteś?
Cytuję lokalnie:A kto to miasto zwięcej i reagować. Sprzątać po swoich pupilach też.
Nie wiesz o czym piszesz. Idź do Urzędu albo do którejkolwiek spółki drzewem etc.
Prawda,urzędasy/ci na górze/ mają w doopie tak prozaiczne problemy,są w większości niekompetentni,nie znają przepisów,opowiadają ludziom historyjki typu"jedna baba drugiej babie" bez merytorycznej znajomości tematu !