10.08.2019 na Dolnośląskim Festiwalu Tajemnic na Zamku Książ w Wałbrzychu odbyła się premiera książki pt.: „IMPERIUM MAŁYCH PIEKIEŁ” Jest to śledztwo dziennikarskie Joanny Lamparskiej zainspirowane działalnością Łużyckiej Grupy Poszukiwawczej.

 

Członowie Łużyckiej Grupy Poszukiwawczej i Joanna Lamparska podczas promocji książki, fot. ŁGP

Joanna Lamparska napisała najnowsza książkę "Imperium małych piekieł. Mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen", gdzie poruszana jest sprawa obozu w Sieniawce.  - To dzięki nim powstała moja nowa książka. Janek Witek, Piotr Rodzik, Artur Zabłotny - Łużycka Grupa Poszukiwawcza Sieniawka, którą badają naprowadziła mnie na wiele strasznych tajemnic - mówi autorka. Imperium małych piekieł - premiera książki Joanny Lamparskiej w sprzedaży od środy.

"Wiosna 1945 roku. Trzecia Rzesza dogorywa. Dotkor Josef Mengele - Anioł śmierci ucieka z Auschwitz. Krąży wzdłuż obecnej polsko-czeskiej granicy, przeprowadzając selekcje w kobiecych obozach należących do Gross-Rosen. W końcu dociera do Sieniawki, małej miejscowości położonej na Dolnym Śląsku. Sieniawka to jeden z podobozów Gross-Rosen, potwornej maszyny śmierci składającej się ze stu podobnych miejsc rozrzuconych na terenach Polski i Czech. Tu dokonano masowej zagłady, niewolniczo wykorzystywano więźniów i przeprowadzano zbrodnicze eksperymenty medyczne. Obóz w Gross - Rosen to piekło stworzone na ziemi, to imperium małych piekieł... Rok 2018. Joanna Lamparska wpada na trop tajemniczego laboratorium medycznego z czasów II wojny światowej, rozpoczyna śledztwo. Długie, mroczne tunele, laboratoryjne stoły, zapomniane zapiski i postrzępione relacje prowadzą do przerażającej tajemnicy, która pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Co kryje największy i najstraszniejszy nazistowski obóz Gross-Rosen?" - możemy przeczytać w zapowiedzi książki. 

Joanna Lamparska to polska dziennikarka, podróżniczka, współpracownik National Geographic. Autorka wielu książek o Dolnym Śląsku. Sympatykom historii i tajemnic regionu Joanny Lamparskiej nie trzeba przedstawiać. W Bogatyni Joanna Lamparska miała m.in. opowiadać o tajemnicy zawartej w swojej książce "Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa".  O samym pociągu było jednak bardzo mało. Autorka opowiadał za to ciekawe, mniej znane historie niedalekich od Bogatyni rezydencji i zamków. O ich remontach, ukrytych skarbach, eksploracjach i legendach.

Więcej na ten temat: Joanna Lamparska o tajemnicach Sieniawki

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.