Zawsze, kiedy wydaje się, że w Bogatyni nic nie może już nas zdziwić - zdarza się taki dzień jak dziś. Na sesji Rady Miejskiej przewodnicząca Rady Dorota Bojakowska ogłosiła swoją rezygnację, a radni wybrali jej następcę - Tomasza Tracza. 

Czarne chmury nad magistratem, fot. archiwum bogatynia.info.pl

Dorota Bojakowska nie podała przyczyny swojej rezygnacji. Decyzję ogłoszono na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Funkcję przewodniczącej pełniła od początku obecnej kadencji (vide Nowa przewodnicząca i zastępcy burmistrza). Rada przegłosowała wybór następcy. Nikt nie zgłosił się oprócz radnego Tomasza Tracza (30 l., do Rady startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Andrzeja Grzmielewicza). Na sesji pojawił się również wniosek o obniżenie pensji burmistrzowi, który w imieniu grupy radnych przedstawił Krystian Bajsarowicz (PiS). W wyniku głosowania radnych pensja burmistrza będzie mniejsza o 40% (ile zarabiał burmistrz pisaliśmy w artykułach Ile będzie zarabiał nowy burmistrz? oraz Ile zarabiają zastępcy burmistrza?).

Sesja była burzliwa padło wiele gorzkich słów. Dało się odczuć wrażenie, że między burmistrzem, a większością radnych nie ma porozumienia. Nadchodzące ważne głosowania mogą okazać się trudne dla burmistrza i jego współpracowników. Daje się również odnieść wrażanie, że niektórzy radni nie do końca rozumieją kłopoty finansowa, z którymi boryka się gmina, a winą zaczynają obciążać urzędującego burmistrza. 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.