Dwa zdarzenia, które nie mają ze sobą związku wstrząsnęły dzisiaj samorządem w Bogatyni. Według naszych informacji "trzęsień" będzie jeszcze więcej.

Dziś rano przewodniczący Rady Miejskiej został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Według naszego informatora radny podejrzany może być o kilka spraw. Czekamy na oficjalne potwierdzenie formalnych zarzutów, ale nasze źródło podaje, że jednym z wątków mogą być zdarzenia, do których doszło za naszą południową granicą państwa. Radny jako przewodniczący Rady Miejskiej został wybrany zaledwie kilka dni temu, po nieoczekiwanej rezygnacji dotychczasowej przewodniczącej (pisaliśmy na ten temat tutaj). Zdążył poprowadzić zaledwie dwie sesje. Nasze źródło podaje, że to nie będzie jedyne zatrzymanie wśród bogatyńskich radnych obecnej kadencji. Sprawa kolejnych zatrzymań ma dotyczyć wątków rozwiniętych podczas śledztwa, po zatrzymaniu byłego burmistrza, wiceburmistrza i osób z zarządu spółek komunalnych. 

Drugi temat, który według naszych informacji jest bez związku z zatrzymaniem, to rezygnacja z funkcji zastępcy burmistrza ds. inwestycji Wojciecha Sawickiego. Według naszego informatora rezygnacja nastąpiła w związku z ważnymi sprawami rodzinnymi i nie ma nic wspólnego z bieżącymi zdarzeniami w Bogatyni. Wojciech Sawicki swoją funkcję pełnił od listopada ubiegłego roku (vide Nowa przewodnicząca i zastępcy burmistrza). Obecnie stanowisko pozostaje nieobsadzone, ale już trwają poszukiwania następcy. 

Kolejny temat, to zawiązanie się społecznego komitetu referendalnego, który ma doprowadzić do odwołania burmistrza. Według naszych informacji trwają prace nad sformalizowaniem mającym zainicjować referendum. Wśród inicjatorów znaleźli się również radni. 

Aktualizacja 18-12-2019

- Zastępca burmistrza ds. inwestycji Pan Wojciech Sawicki, złożył rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 31.12.2019 r., z przyczyn osobistych - poinformował Urząd Miasta i Gminy Bogatynia na swojej oficjalnej stronie. 

Według informacji rzeczniczki Centralnego Biura Śledczego Policji Iwony Jurkiewicz cytowanych w Polckim Radiu Wrocław, wczoraj w Bogatyni zostały zatrzymane 4 osoby. Dla dobra postępowania CBŚP odmawia podania jakichkolwiek informacji. Wiadomo tylko, że zatrzymania zostały zrealizowane na zlecenie dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu. Nam udało się doprecyzować, że oprócz przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza T. wśród zatzrymanych są również spokrewnieni ze sobą mieszkańcy Porajowa. Zawnioskowano o areszt zatrzymanych, a dziś ma być wyznaczone posiedzenie sądu w tej sprawie. 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.