Ireneusz Rosiński, aktor na co dzień grający w teatrze Gerharta Hauptmanna w Zittau, 21 lutego był gościem Biblioteki Publicznej w Bogatyni.

Wydarzenie było związane z odczytem fragmentów książki Tomasza Organka „Teoria opanowania trwogi”.

„To powieść pokoleniowa opisująca ważny etap przemiany duchowej dzisiejszych trzydziestokilku- i czterdziestolatków, którzy jako ostatni dojrzewali w dawnym ustroju, chodzili spotykać się przy trzepaku i pamiętają jeszcze dwa analogowe programy w telewizji. Teraz gwałtownie muszą poradzić sobie w epoce Facebooka, Instagrama i rozmów pod nosem nie wiadomo o czym. Jego bohaterowie żyją z dnia na dzień w poczuciu, że marnują swoje życie, nie mają pomysłu na to, co dalej ani motywacji by cokolwiek zmienić.”

Pan Ireneusz na wstępie zaznaczył, iż jest mu niezmiernie miło czytać w Bogatyni po polsku, gdyż od ponad 30 lat gra w języku niemieckim.

Spotkanie zakończyło się wymianą spostrzeżeń na temat książki i zaproszeniem zgromadzonych na festiwal teatralny do Zittau w dniach od 29.02 do 03.03.2024 – szczegóły w załączonej ulotce, dostępnej również w bibliotece.

Bardzo dziękujemy Panu Ireneuszowi za obecność i życzymy wielu satysfakcjonujących ról oraz prestiżowych nagród.

Źródło: biblioteka publiczna 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.