- reklama -

Bogatyński zespół, który nie grał w Bogatyni - natomiast gra na zagranicznych festiwalach. Muzycy zapowiadają nową płytę. Co i jak słychać w PDO?

bogatynia.info.pl: Ostatni nasz wywiad sprzed prawie roku opowiadał o Waszych początkach. Co się działo z shorstkim zespołem przez miniony rok? (vide Shorstky wywiad z shorstkym zespołem)

Karol: Zagraliśmy kilka soczystych koncertów. Dużym wyróżnieniem było zaproszenie PDO na V Festiwal Dobrego Piwa we Wrocławiu, który odbywał na Stadionie Miejskim.

PDO na Mandau Jazz Festiwal - Przemek, fot. punktpotrojny.blogspot.comBlady: Byliśmy też na jednym przeglądzie dla kapel rockowych, gdzie wygraliśmy nagrody dla najlepszego zespołu, najlepszego basisty i najlepszego gitarzysty. No i jeszcze była Muzyczna Bitwa Radia Wrocław, gdzie dotarliśmy do półfinału. No i nagraliśmy drugą płytę, którą na dniach pokażemy światu (vide PDO walczy o finał "Muzycznej Bitwy" - red.).

Gracie koncerty, festiwale, jesteście znani w środowisku - jak to wpływa na Waszą twórczość?

Karol: Z tym znani w środowisku to bym polemizował. Wiadomo, że skoro wszyscy zajmujemy się muzyką już kilka dobrych lat, to znamy trochę ludzi z tym związanych. Ale to niewiele zmienia. A jeśli chodzi o granie koncertów, to na pewno dzięki temu, że się pokazujemy staliśmy się nieco bardziej rozpoznawani. Jest już trochę osób, które po prostu wiedzą o naszym istnieniu. Poznaliśmy też kilka ciekawych kapel, z którymi może uda nam się zagrać czasem wspólny koncert.

Przemek: Koncerty też już gramy coraz lepsze, bo lepiej się rozumiemy, czujemy się pewniej na scenie i to naprawdę słychać.

Blady: Gdy przygotowujemy się do koncertu lubimy bawić się w przearanżowanie kawałków – staramy się każdy koncert zagrać inaczej. Nie podążamy utartymi szlakami. Cały czas chcemy zachować tą spontaniczność, która była na początku naszego wspólnego grania.

Nagraliście nową płytę. Jaka ona jest, co was inspirowało? Nawiązując do tytułu: kto kogo zgniecie?

Przemek: Tytuł płyty „Strefa Zgniotu” to pomysł Karola. Jeszcze jak tej płyty nie było nawet w planach, my mieliśmy już jej tytuł (śmiech)

Karol: Zobaczyłem po prostu tabliczkę na koparce z napisem UWAGA – STREFA ZGNIOTU. I pomyślałem, że to byłby świetny tytuł płyty. No i tak zostało. A jeśli chodzi o muzykę na płycie, jest ona bardziej funkowa niż poprzednia. Chyba też mniej szorstka. Bardziej bujająca.

Przemek: Jest 9 utworów, z czego osiem to piosenki, w których ja i Karol śpiewamy. Rzeczywiście jest bardziej funkowa. Brzmi też inaczej niż poprzednia, bo są bogatsze aranże. To dlatego, że nagrywaliśmy w inny sposób – bębny wklepał Karol u siebie na strychu. Potem ja i Blady dogrywaliśmy resztę u mnie w mieszkaniu. Na płycie pojawia się też Szymon Justyński na klawiszu i Marcin Fic na trąbce, którą zarejestrowaliśmy w ArtRadio Bogatynia. Całość ogarnął nam Jacek Kadłubicki, który pomaga nam od samego początku w nagraniach, ale też nagłaśnia nas na większych sztukach. Inspiracje to wszystko co nas otacza. Teksty starałem się napisać tak, żeby były ciekawe, może czasem zabawne, ale też o czymś konkretnym. Muzycznie mamy podobny gust, więc nowe kawałki powstają w szalonym tempie (śmiech).

PDO na Mandau Jazz Festiwal - Blady, fot. punktpotrojny.blogspot.com

Płyta ma być dostępna do ściągnięcia z internetu. Kiedy czas na komercyjne kroki, na odcinanie kuponów od twórczości?

Przemek: Postanowiliśmy umieścić płytę na stronie bandcamp (pdomusic.bandcamp.com), skąd będzie można pobrać płytę za dowolnie określoną przez siebie kwotę. Tak jest najlepiej i najwygodniej dla nas.

Karol: Ja myślę, że nasze pięć minut jeszcze nie nadeszło. Dlatego robimy swoje i małymi krokami idziemy do przodu. A jeśli chodzi o komercyjne kroki, to chyba nie z tą muzyką. Chyba, że Traczu wymyśli jakiegoś hita, wtedy go komuś sprzedamy i będziemy mieli na paliwo, żeby jeździć po Polandzie i grać koncerty za darmo (śmiech).

Czy przewidujecie koncert promocyjny w Bogatyni? Kiedy tu będzie można Was usłyszeć?

PDO na Mandau Jazz Festiwal - Karol, fot. punktpotrojny.blogspot.com

Przemek: To ciekawe, że nigdy jeszcze nie zagraliśmy w Bogatyni. Oczywiście jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje, jednak coś mam wrażenie, że tutaj musielibyśmy chyba sami sobie to zorganizować, a na to nie zawsze mamy czas. Ale nie mówimy, że tu nie zagramy (śmiech). Najwygodniej jednak byłoby, żeby ktoś nas zaprosił i ogarnął to całe zamieszanie. A my przyjedziemy, przyłupiemy i będzie cacy! (śmiech)

Karol: Ale gramy w okolicy – kilka dni temu, zagraliśmy w Zittau w ramach Mandau Jazz Festiwal i przyjechało kilka osób z Bogatyni. Był super koncert! A 31.10 gramy koncert w MDK w Zgorzelcu. Także zapraszamy wszystkich.

"Strefa zgniotu" - Promomix:

Pytania zadał Marcin Siennicki

 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+2 #5 Voj 2014-10-07 12:18
To co Karol wyprawiał na tej plastikowej butli przekracza ludzkie pojęcie ! Tak mi się podobało, że nazajutrz z samego rana zapisałem się na korespondencyjny kurs gry na perkusji przez internet ! :-)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #4 anasta 2014-10-07 10:42
Ja tylko dopytam nieśmiało - czy perkusista Karol na tym zdjęciu w art. gra na plastikowej butli od wody?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #3 Slavomir 2014-10-07 10:39
Bardzo dobre granie na wysokim poziomie - free art. Wiem co piszę. Pozdrawiam wszystkich 8) .
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #2 bil 2014-10-07 10:22
Ja tam myślę, że wcale nie są ładni ani utalentowani i w Jakucji nie maja żadnych szans ;)
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 Calineczka 2014-10-07 08:42
Nie piszą...to się nazywa zazdrość ;)
bardzo Wam dopinguję,a co!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Kultura

Pozostałe informacje

Lekarz ponownie w Dz…

27-01-2021 Wyświetleń:718 5 Komentarzy

Awaria, przerwa w do…

27-01-2021 Wyświetleń:897 Brak komentarzy

Volkswagen znalezion…

25-01-2021 Wyświetleń:1677 6 Komentarzy

Jeździł skradziony…

26-01-2021 Wyświetleń:932 1 Komentarz

Fiat Ducato skradzio…

26-01-2021 Wyświetleń:448 Brak komentarzy

Ukradł kosmetyki w …

25-01-2021 Wyświetleń:1112 3 Komentarze

Nocny pożar w Hradk…

24-01-2021 Wyświetleń:1643 3 Komentarze

Krowy uciekły do Bo…

24-01-2021 Wyświetleń:2012 6 Komentarzy

Spotkanie Grupy Robo…

22-01-2021 Wyświetleń:2098 44 Komentarzy

Poszukiwany z kradzi…

22-01-2021 Wyświetleń:815 Brak komentarzy

Zatrzymany za posiad…

22-01-2021 Wyświetleń:877 3 Komentarze

Ukradli samochód

22-01-2021 Wyświetleń:1455 Brak komentarzy

czwartek, styczeń 28, 2021