10 marca br. w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach (gmina Kamienna Góra) w ramach Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się drużynowe zawody w tenisie stołowym. Impreza była rozgrywana dla reprezentacji szkół podstawowych, które zwyciężyły w swoich powiatach.

W finale strefy jeleniogórskiej wzięło udział 8 drużyn w tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bolesława Chrobrego w Bogatyni – Jakub Wójcik, Jakub Kaczmarczyk oraz Błażej Paszkiewicz. Drużyny podzielono na dwie grupy (po 4) z czego dwie najlepsze miały awansować do dalszej fazy rozgrywek. Według regulaminu rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw dla danej drużyny. Po rozegraniu meczy w grupie chłopcy uplasowali się na drugim miejscu – jednocześnie awansując do półfinału. Po wygranej w półfinale nasi tenisiści stołowi ponownie spotkali się w finale z drużyną z Jeleniej Góry, której ulegli w grupie. Po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu, szczególnie w grze deblowej, uczniowie z Bogatyni odnieśli ZWYCIĘSTWO i awansują do turnieju wojewódzkiego. Mistrzostwa Dolnego Śląska, odbędą się 28.03.2023 w Brzegu Dolnym.

Serdeczne podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza za zapewnienie transportu na Finał Strefy Jeleniogórskiej.

Opiekunami na zawodach byli: Paweł Mielnik oraz rodzice Wiesław Paszkiewicz i Robert Wójcik.

Kolejność końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 5 w Bogatyni

2. Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze

3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Świeradowie-Zdroju

4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Bolesławcu

5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lwówku Śląskim

6. Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach

7. Szkoła Podstawowa w Jeżowie Sudeckim

8. Szkoła Podstawowa w Szarocinie

źródło: UMiG Bogatynia 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.