"Podróżować, doznawać wrażeń i uczyć się - znaczy żyć." Góry to piękna sprawa, gdy są bezpieczne.

W dniu dzisiejszym w ramach projektu Bezpieczny Dolnoślązak odwiedzili nas goście z Stowarzyszenia Sekcji Turystyki Rekreacyjnej „Bog-Tur” w Bogatyni. Pani Edyta Mucha i Pan Tomasz Mucha są również pasjonatami wędrówek górskich.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali pani Edyty, która opowiadała o zasadach bezpiecznego zachowania w górach, pokazała ekwipunek niezbędny podczas górskich wędrówek (a było tego dość sporo!). Można było nawet przymierzyć elementy "bezpiecznej", górskiej garderoby. Jedyne, czego zabrakło, to czas, bo góry to temat niemożliwy chyba do wyczerpania!

Mogliśmy również wysłuchać ciekawostek z podróży na Kilimandżaro, które w ostatnim czasie odwiedziła pani Edyta Mucha. 

Zdjęcia były przepiękne- przygoda jedyna i niepowtarzalna.

Dzisiaj miałam przyjemność reprezentować Stowarzyszenie Sekcje Turystyki Rekreacyjnej „Bog –Tur” z Bogatyni prowadząc zajęcia w szkole podst. im. Jana III Sobieskiego w ramach projektu: ,,Bezpieczny Dolnoślązak".

Program ten ukierunkowany jest na edukację dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania na szlakach górskich zarówno latem jak i zimą.

Praca z dziećmi to dla mnie nowe doświadczenie ale i okazało się świetną zabawą, choć poprzeczka była wysoka.

Podpierając się prezentacją slajdów jakoś przebrnęłam przez takie tematy jak: spakować mądrze plecak, co powinno się tam znaleźć i dlaczego. Uczniowie klas starszych dowiedzieli się jak zaplanować trasę zarówno z tradycyjną mapą, jak i poprzez aplikacje w telefonie. Oczywiście nie mogło zabraknąć słów kilku o wyposażeniu apteczki, numerach alarmowych i aplikacji Ratunek. Bezpieczeństwo górach to temat zawsze aktualny, ważny, a nawet najważniejszy!

Edyta Mucha

 

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.