Etap 3 długodystansowego szlaku turystycznego „Malerweg” w Parku Narodowym Szwajcarii Saksońskiej nazwany "Balkonem Szwajcarii Saksońskiej” ze słynną panoramą, górską wioską i malowniczą doliną przeszliśmy w 15-osobowej grupie (BOG-TUR + przyjaciele).

Punktem wyjścia miało być miasto-twierdza Hohnstein, ale z powody złej wypowiedzi nazwy miejscowości w j. niemieckim kierowca autobusu zawiózł nas 2 km dalej, gdzie przeszliśmy jeszcze raz fragment 2 etapu ten bardzo ciekawy odcinek przez Wilczy Kanion. Szlak prowadził nas dalej w lesie ścieżkami w kierunku punktu widokowego Brand Mountain przez tajemnicze groty. Widok z Brand Mountain należy bowiem do najsłynniejszych atrakcji regionu. Z Brand Mountain szlak prowadził w dół po ponad 800 stopniach do przypominającej kanion głębokiej doliny, po czym skręcał w wąwóz i prowadził pod górę do spokojnej wioski Waitzdorf. Po Waitzdorf trasa prowadziła dalej szalenie romantyczną młyńską ścieżką. Podążając wzdłuż strumyka, dotarliśmy do małej wioski Kohlmühle, gdzie zobaczyliśmy tajemniczy, ogromny ceglany budynek, w rzeczywistości opuszczona fabryka linoleum. Z miejscowości Kohlmühle szlak prowadził dalej doliną potoku Sebnitz do jego ujścia do potoku Schwarzbach, a następnie wzdłuż ścieżki Mühlweg do miejsca docelowego tego etapu, miejscowości Altendorf.

Najbardziej męczące odcinki to zejście z Brand Rock, a następnie z drugiej strony do Waitzdorf Village, schody dały nam niezły wycisk, ale daliśmy radę i mamy chęci na pokonanie kolejnego etapu.

Relacja Małgorzata Przezak-Goćko

Zdjęcia uczestnicy 

{gallery}stories/2023/05/malarze{/gallery}

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.