Stowarzyszenie Sekcja Turystyki Rekreacyjnej "Bog-Tur" dnia 8 lipca wybrała się do Ogrodów Japońskich w Przesiece. Czar ogrodów przeniósł nas do odległej Japonii. 

Zapoznaliśmy się z tradycją picia herbaty w Japonii, najpopularniejszym na świecie złocistym naparem, który wywodzi się z Chin a Japończycy zamienili parzenie i picie herbaty w pełen mistycyzmu rytuał poprzedzony spacerem po ogrodzie.co oznacza oczyszczenie organizmu. Japońska nazwa ceremonii picia herbaty brzmi cha-no-yu, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy "wrzątek na herbatę" krzewów japońskich tradycji. Mogliśmy spróbować świeżo parzonej herbaty jaśminowej i wiśniowej. Zwiedziliśmy muzeum bogate w kolekcję oręża i zbroi rycerzy dawnej Japonii, samurajów.

W ogrodzie można było podziwiać wiele gatunków krzewów ozdobnych i wodnych kaskad. Kolejny etap naszej wędrówki to piesze przejście do wodospadu Podgórnej,który jest uważany za trzeci najwyższy wodospad w Karkonoszach ma wysokość 10 m Miłośnicy zimnych kąpieli wodnych mieli okazję się zanurzyć.Panuje tu mikroklimat,który sprzyja miłośnikom morsowania. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się dalej do kaskad Myi. Idąc szlakiem musieliśmy bacznie uważać aby nie ominąć tej atrakcji.O tej porze roku kaskady są imponujące, strumienie wody wiją się tworząc wodospad. Na zakończenie część osób z dziećmi postanowiła jeszcze zostać w parku zabaw. 

Pozostali w dobrych humorach powrócili do Bogatyni.

relacja: Barbara Otrociuk

zdjęcia: uczestnicy wycieczki

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.