W dniach od 24 czerwca do 3 lipca b.r. podopieczni klubu UKS Patomswim Bogatynia przebywali na kolejnym obozie nad Bałtykiem - tym razem w Kołobrzegu.

Zgrupowanie zostało zorganizowanie w Internacie Zespołu Szkół Morskich, zlokalizowanym w parku, przy samej plaży, z pełną bazą sportową (boiska zewnętrzne, sala gimnastyczna, siłownia, sala konferencyjna).

W obozie wzięło udział 58 osób w wieku 6 -16 lat. Celem obozu była integracja środowiska dzieci i młodzieży, poprawa techniki pływania oraz ogólne podniesienie sprawności fizycznej oraz umiejętności. Promocja zdrowego trybu życia, przezwyciężanie własnych słabości oraz podnoszenie poczucia własnej wartości to ogólne założenia jakie przyświecały organizacji wypoczynku w Kołobrzegu.

Dziesięciodniowy pobyt na obozie obejmował treningi w Aquaparku Milenium, zajęcia na boiskach wielofunkcyjnych, zajęcia na boisku „orlik”, siatkówkę plażową, zajęcia pływackie w morzu, zabawy i konkursy. Starsza, 18-to osobowa grupa realizowała dodatkowo program jazdy na rowerze pokonując po wybrzeżu łącznie blisko 140 km, zwiedzając: Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Ustronie Morskie. Dodatkowo podopieczni mieli wiele atrakcji: rejs statkiem, zwiedzanie muzeum minerałów, dmuchane miasteczko, zbieranie bursztynów. Chwile odpoczynku umiały bilard i tenis stołowy dostępny bezpośrednio na korytarzu w ośrodku.

Zajęć było tak wiele, że czas obozu upłynął bardzo szybko.

Na zakończenie odbyła się dyskoteka/karaoke oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Na uroczystym podsumowaniu obozu zostały wręczone medale oraz dyplomy za konkursy i czystość w pokojach. Miłą informację zwrotną otrzymaliśmy od Pani kierownik obiektu która powiedziała, cyt.: „tak zdyscyplinowanych i grzecznych dzieci to jeszcze w ośrodku nie mieliśmy”. Zasady takie jak: porządek w pokojach, wzajemna pomoc i szacunek, zasady zdrowego odżywiania, zasady fair-play, uprzejmość, to wartości które są nieodzowną częścią życia obozowego, a relacje między dziećmi w różnym wieku dają wspaniałe efekty wychowawczo-społeczne.

Na wysokości zadania stanęła kuchnia, która serwowała bardzo dobre posiłki - w elastycznych godzinach, co ze względu na dużą intensywność obozu było istotne.

Serdeczne podziękowania dla wychowawców, którymi byli– Pani Ewelina Kuczko, Pani Maja Czarniecka, Pan Damian Czarniecki oraz Pan Kamil Puła.

Podziękowania również dla Pani Anny Bieżuńskiej za przygotowanie dokumentacji obozowej.

Dziękujemy również za pomoc i przychylność: SP3 Bogatynia, Alkatrans, Balcer Poligrafia, SP Opolno Zdrój, Damar.

Zarząd Klubu dziękuje Rodzicom za zaufanie, a Dzieciom za uśmiech i radość!!!

Dziękujemy za wszystkie miłe słowa i smsy… to dla Nas wiele znaczy.

Galeria zdjęć:

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.