Trwa zła passa Granicy, fot. MKS Granica BogatyniaNie najlepiej rozpoczęła rozgrywki w IV lidze dolnośląskiej  MKS Granica Bogatynia, doznając trzeciej  porażki z rzędu. Nasi zawodnicy w swoim pierwszym meczu na własnym boisku przy ulicy Białogórskiej w obecności 200 kibiców bez czołowego napastnika Radka Pietkiewicza nie sprostali Sokołowi Wielka Lipa przegrywając po słabym meczu 2:1

Pierwsza połowa nie zapowiadała, że nasz zespół po 90 minutach gry zejdzie z boiska pokonany. Już w 3 minucie w świetnej sytuacji znalazł się Marcin Chrzanowski, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Sokoła. W 13 minucie ten sam zawodnik nie dał żadnych szans strzelając piękną bramkę z półwoleja po dośrodkowaniu Grzegorza Sawickiego. Sokół próbował atakować, lecz jego akcje kończyły się 20 m przed bramką Czekańskiego. Sytuacja zmieniła się po przerwie. Już w 50 minucie Niełacny w zamieszaniu w polu karnym doprowadził do wyrównania. Zespół z Wielkiej Lipy poszedł za ciosem i 20. minut przed końcem meczu wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki wpakował z bliskiej odległości wprowadzony chwilę wcześniej Teodorowicz.

fot. MKS Granica BogatyniaPrzed nowym sezonem wydawało się, że obrona będzie mocną stroną naszego zespołu. Przedłużające się kontuzje Sebastiana Mikulskiego, Łukasza Duducia i Mateusza Piskorskiego, Piotra Koryto oraz odejście Mariusza Omelańskiego Jewgienia Savczuka spowodowały, że trener Ireneusz Słomiak musiał na nowo ustawić linie defensywną, co przełożyło się moim zdaniem na wyniki w pierwszych trzech meczach. Nasi napastnicy również nie grzeszą skutecznością strzelając w trzech meczach tylko dwie bramki. Chcąc myśleć w następnych meczach o zwycięstwach, musimy poprawić skuteczność oraz bardziej uważnie grać w tyłach. Wierzę, że sytuacja szybko się poprawi i już w najbliższym meczu nasz młody zespół przywiezie (z derbów powiatowych, które zostaną rozegrane w najbliższą środę o godzinie 18.00 z Piastem Zawidów) trzy punkty. Czego trenerowi, zawodnikom,kibicom oraz sobie gorąco życzę.

GRANICA BOGATYNIA - SOKÓŁ WIELKA LIPA 1:2 (1:0)

MKS GRANICA Bogatynia: Jarosław Czekański – Grzegorz Kazimierski, Grzegorz Rachwał, Marcin Suchocki, Damian Sochacki, Michał Szydło, Marcin Chrzanowski, Andrzej Iwanicki (60 Michał Marszałek), Gracjan Janiak  (82 Grzegorz Ratajczak), Michał Mokijewski (70 Dawid Więckiewicz), Grzegorz Sawicki. Ponadto w składzie wystąpili Grzegorz Deszcz oraz Marcin Gawlik.