fot. UKS EL-TUR SP3 BogatyniaW zakończonych w niedzielę 4 sierpnia Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych nasi zawodnicy zdobyli aż dwa medale. Trzeba zaznaczyć, że pozostali zawodnicy z Dolnego Śląska, które to województwo należy do najsilniejszych w kraju, zdobyli tylko cztery

W rozegranych w Olsztynie Mistrzostwach startowało ponad siedmiuset najlepszych szachistów z całej Polski. Grająca w kategorii do lat 10 Aleksandra Czarniecka (UKS EL-TUR SP3 Bogatynia, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3) zdobyła brązowy medal uzyskując 8,5 punktów z 11 możliwych. Uzyskała tyle samo punktów co srebrna medalistka. Trzeba zaznaczyć, że jest to już drugi medal naszej młodej zawodniczki w tym roku. W marcu Ola stanęła na podium Mistrzostw Polski w szachach klasycznych.

Po raz kolejny potwierdziła swoją klasę Dominika Starczewska (UKS EL-TUR SP3 Bogatynia, uczennica LO w Bogatyni), która zajęła 3 miejsce w Polsce do lat 18, zdobywając 17 punktów z 22 możliwych.