- Szczegóły
Już w najbliższy weekend koszykarska drużyna PGE GiEK Turów Zgorzelec rozegra finałowe spotkania drugiej ligi mężczyzn. Zwycięzca awansuje do pierwszej ligi koszykówki, stawka jest więc ogromna. Finał rozgrywany jest do trzech wygranych, a dwa pierwsze spotkania odbędą się już w najbliższą sobotę 23 maja i niedzielę 24 maja o godz. 17:00 w PGE Turów Arenie. Przeciwnikiem Turowa będzie BS Polonia Bytom.
- Szczegóły
Stowarzyszenie Turystyki Rekreacyjnej BOG-TUR – 16 maja rowerzyści wybrali się na kolejną ciekawą wycieczkę rowerową. Tym razem celem były niezwykłe płaskorzeźby trolli, bogów i strażników lasu wyryte w piaskowcowych skałach w czeskiej miejscowości Brniště. Rzeźby powstały w 2018 roku przy współpracy artystów z Czech i Niemiec i dziś są jedną z ciekawszych atrakcji regionu.
- Szczegóły
22 członków BOG-TUR spędziło dzień pełen kolorów, widoków i pięknych miejsc. Wypad rozpoczęliśmy od magicznego Ogrodu Rododendronów i Azalii w Kromlau.
- Szczegóły
Za zawodniczkami UKS Libero Bogatynia/Zgorzelec niezwykle udane zakończenie sezonu halowego. Reprezentantki naszego regionu wzięły udział w prestiżowym finale makroregionu w Jeleniej Górze, który stanowił zwieńczenie blisko czteromiesięcznych, niezwykle intensywnych rozgrywek. Maraton siatkarski dobiegł końca, a skala wysiłku, jaki nastolatki włożyły w ten sezon, robi ogromne wrażenie. W trakcie całych rozgrywek każda z drużyn rozegrała aż 30 meczów. Był to dla młodych zawodniczek czas wytężonej pracy, zbierania bezcennego doświadczenia oraz regularnej rywalizacji z rówieśniczkami.
- Szczegóły
9 maja 2026 r. w Lubomierzu odbyły się VI Marsze na Orientację „Sami Swoi”, zaliczane do Pucharu Polski Młodzieży oraz Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację na rok 2026. Zawodnicy rywalizowali w dwóch etapach dziennych, a o końcowej klasyfikacji decydowała jak najmniejsza suma punktów karnych zdobytych podczas obu etapów. Zawody sędziowano zgodnie z zasadami punktacji ZG PTTK oraz postanowieniami Regulaminu Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację.
- Szczegóły
Stowarzyszenie Turystyki Rekreacyjnej BOG-TUR dnia 10 maja uczestniczyło w rajdzie Tour de Tripoint, który już po raz trzeci odbył się w wyjątkowym Trójziemiu – na styku trzech granic Polski, Czech i Niemiec. To niezwykłe wydarzenie rowerowe po raz kolejny zgromadziło tłumy miłośników dwóch kółek z różnych stron regionu i kraju.
- Szczegóły
W niedzielę, 10 maja, odbyła się trzecia edycja międzynarodowego rajdu rowerowego Tour de Tripoint. Wydarzenie, zorganizowane z okazji Dnia Europy, zgromadziło na starcie około 400 uczestników z Polski, Czech i Niemiec.
- Szczegóły
9 maja 2026 r. kilkuosobowa grupa naszego stowarzyszenia z radością i turystyczną pasją przemierzyła II etap Łużyckiego Szlaku Piwa – z Českiej Kamenicy do malowniczych Kytlic. Była to wyjątkowa wędrówka łącząca piękno natury, niezwykłe widoki oraz smak lokalnego browarnictwa.
- Szczegóły
Stowarzyszenie Turystyki Rekreacyjnej Bog-Tur 9 maja wybrało się do źródeł Miedzianki. 9 maja członkowie oraz sympatycy Stowarzyszenia BOG-TUR wyruszyli na kolejny wspólny rajd rowerowy, którego celem były malownicze Źródła Miedzianki (Oleski).
- Szczegóły
Na przełomie kwietnia i maja (27.04–03.05.2026) Stowarzyszenie „BOG-TUR” wyruszyło na kolejną górską przygodę. Tym razem kierunek był jeden – dzikie, piękne i nieprzewidywalne Bieszczady. Było wszystko: wysiłek, śmiech, zachwyt i momenty, które zostają w pamięci na długo. Już pierwszy dzień pokazał, że nie będzie „rozgrzewki”. Na trasie w Bieszczady zdobyliśmy Lackową (997 m n.p.m.) – górę niepozorną, ale bardzo wymagającą. Stromo, krótko i konkretnie – dokładnie tak, jak lubimy. Po tym solidnym początku ruszyliśmy dalej do Wetliny, serca Bieszczad, która na kilka dni stała się naszą bazą i sercem wyprawy.